Vis dėlto numatyta, kad premjerei K.Kallas informavus Riigikogu, kad atsistatydina, prezidentas Alaras Karis vėl paskirs ją kandidate į ministro pirmininko postą.
Po to ji kreipsis į parlamentą pasakydama kalbą apie naują valdančiąją koaliciją, o Riigikogu turės patvirtinti jos mandatą. Tuomet K.Kallas pristatys naująją vyriausybę prezidentui.
Penktadienį Reformų partija, SDE ir „Isamaa“ pasiekė galutinį susitarimą dėl perėjimo prie švietimo estų kalba, elektros rinkos reformos ir išmokų šeimoms, teigiama bendrame trijų partijų pranešime spaudai. Pagal susitarimą šios partijos sudarys koaliciją.
Prezidentas A.Karis birželio 3 dieną patenkino K.Kallas prašymą atleisti iš pareigų visus Centro partijos ministrus.
Aiškindama šį koalicijos skilimą K.Kallas tada sakė, kad „dabar Estijai labiau nei bet kada anksčiau reikia veikiančios vyriausybės, pagrįstos bendromis vertybėmis“.
„Saugumo padėtis Europoje neleidžia man, kaip ministrei pirmininkei, toliau bendradarbiauti su Centro partija, kuri dėl vidaus nesutarimų nesugeba iškelti Estijos interesų aukščiau už savo partijos ir įvairių jos sparnų interesus“, – pareiškė vyriausybės vadovė.
Pasak jos, paskutiniu lašu tapo momentas, kai parlamentas dėl Centro partijos ir opozicinės Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE) balsų atmetė ministrų konsensusu patvirtintą įstatymo projektą dėl pagrindinio ugdymo estų kalba.
Premjerė tuomet pranešė, kad pasiūlė socialdemokratams ir „Isamaa“ derėtis dėl naujos koalicijos. Kol ji nesuformuota, darbą tęs likę ministrai, nurodė K.Kallas.