„Mes norime paliaubų Ukrainoje. Manau, kad visos šalys to vis labiau siekia. Tai vienas iš klausimų, kuriuos aptarėme Vašingtone. Manau, kad padarėme pažangą. Padarėme pažangą, nes manau, kad su D. Trumpu radome bendrą kalbą. Mes norime paliaubų. Norime, kad ją garantuotų Europos šalys, remiamos Jungtinių Valstijų“, – pabrėžė ministras.
Jis nurodė, kad tikisi, jog Jungtinės Valstijos parems Europos karius Ukrainoje, kai bus pasiektas susitarimas dėl paliaubų.
Pasak E.Lombardo, JAV prezidentas Donaldas Trumpas jį patikino, kad su tuo sutiks.
„Jei norime, kad paliaubų būtų laikomasi, mums reikia JAV paramos. Manau, kad amerikiečiai su tuo sutiko“, – pažymėjo E.Lombardas.
„Žinoma, laukia ilgas kelias, nes Volodymyras Zelenskis ir Vladimiras Putinas turi tai aptarti, tačiau Europa ir Amerika gali padėti“, – pridūrė jis.
Pats D.Trumpas išreiškė pasitikėjimą dėl taikos palaikymo pajėgų įvedimo į Ukrainą, pažymėdamas, kad ateityje bus rastas visus tenkinantis sprendimas, rašo „Amerikos balsas“.
„Bus padaryta kažkas, kas tenkins visus. Mums taip pat reikia taikos palaikymo pajėgų... Tiesą sakant, apie tai kalbėjau, tačiau turi būti tokia taikos palaikymo forma, kuri būtų priimtina visiems. Galiausiai mums pavyks dėl ko nors susitarti, esu tikras“, – pažymėjo JAV prezidentas.
Pirmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vizito Vašingtone metu sakė, kad Prancūzija ir Didžioji Britanija parengė planą, kaip suteikti Ukrainai saugumo garantijas, kurios galėtų apimti Europos kariuomenės dislokavimą Ukrainoje. Pasak jo, užsienio kariai „nebūtinai bus dislokuoti fronto linijoje“, bet dalyvaus „kaip garantijos“.
Prieš tai leidinys „The Wall Street Journal“ rašė, kad Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos valdžios institucijos Ukrainoje galėtų dislokuoti iki 30 tūkst. karių su JAV „palaikymu“.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Ukraina yra pasirengusi priimti bet kokį taikos palaikymo kontingentą. Savo ruožtu Pentagonas nurodė, kad JAV nesiųs karių į Ukrainą.