Hagoje įsikūręs TTT pareiškė, kad Izraelis turi imtis visų būtinų ir veiksmingų priemonių, kad užtikrintų neatidėliotiną ir netrukdomą paslaugų ir humanitarinės pagalbos teikimą Gazos Ruožui.
Ketvirtadienį TTT taip pat paskelbė dvi naujas vadinamąsias laikinąsias priemones, susijusias su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) skundu, kuriame teigiama, kad žydų valstybės puolimas Gazos Ruože yra genocido konvencijos pažeidimas.
Izraelis griežtai atmeta šiuos PAR kaltinimus ir teigia, kad jos karinė kampanija palestiniečių anklave yra savigyna.
TTT sprendimą dėl didesnio kiekio sausumos punktų atvėrimo priėmė po to, kai PAR, remdamasi naujausiais duomenimis apie bado grėsmę palestiniečių anklave, pareikalavo, kad Izraeliui būtų taikoma daugiau laikinųjų nutarčių, įskaitant ugnies nutraukimą.
Tuo tarpu žydų valstybė ragino TTT nepateikti jokių naujų nurodymų.
Beprecedentis „Hamas“ spalio 7-osios išpuolis Izraelyje, oficialiais duomenimis, pareikalavo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, gyvybių.
„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra apie 130, įskaitant 31 žuvusį įkaitą.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo per 32,5 tūkst. žmonių, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.