Tūkstančiai ispanų protestuoja prieš siūlomą amnestijos separatistams įstatymą

Madridas, lapkričio 18 d. (AFP). Dešimtys tūkstančių ispanų šeštadienį išėjo į Madrido gatves protestuodami prieš pasiūlytą amnestijos Katalonijos separatistams ir aktyvistams įstatymą, kuris buvo esminis kairiajai vyriausybei siekiant išlaikyti valdžią.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.

Policijos duomenimis, apie 170 tūkst. žmonių atsiliepdami į dešiniojo sparno lyderių raginimą protestuoti susirinko Cibelės aikštėje Ispanijos sostinės širdyje, kur paprastai švęsti pergalių renkasi Madrido „Realo“ gerbėjai.

Įvairaus amžiaus protestuotojai nešė dešiniosios Europos liaudies partijos išdalintas Ispanijos ir kitų Europos šalių vėliavas, minioje aidėjo šūksniai „Sanchezas išdavikas“, „Sanchezas – kalėjime“, „Katalonija yra Ispanija“.

„Ko Pedro Sanchezas nori – padalinti Ispaniją į gabalus, – sakė protesto akcijoje dalyvavusi 65-erių pensininkė iš Madrido Maria Angeles Galan (Marija Ancheles Galan). – Turėti Baskų valstybę iš vienos pusės ir Kataloniją iš kitos pusės ir sakyti, kad nieko nenutiko.“

Nuo 2018 metų valdžioje esantis socialistų premjeras Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) per liepą vykusius parlamento rinkimus liko antras po dešiniųjų lyderio Alberto Nunezo Feijoo (Alberto Nunjeso Feicho), bet sugebėjo grįžti į pareigas per derybas užsitikrinęs mažesnių grupių, tarp jų ir Katalonijos separatistinių partijų, paramą.

Mainais už balsus, kurių reikėjo užsitikrinti daugumai, jis sutiko su keliomis nuolaidomis, tarp kurių buvo ir kontroversiškai vertinamas amnestijos įstatymas separatistų lyderiams ir aktyvistams, kurie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už dalyvavimą Katalonijos bandyme atsiskirti 2017 metais.

„Jie žino, kad neturi pakankamai balsų tam, ką daro. Štai kodėl mes jiems tai sakome šia demonstracija“, – sakė A. N. Feijoo, kaltindamas P. Sanchezą nuteikinėjant ispanus vienus prieš kitus.

Demonstracijoje taip pat dalyvavo kraštutinių dešiniųjų partijos „Vox“ lyderis Santiago Abascalis (Santjagas Abaskalis), kuris įstatymą pavadino „tokiu pat rimtu kaip valstybinis perversmas“.

Abu lyderiai demonstracijoje dalyvavo ne kartu.

Rugsėjį A. N. Feijoo, remiamas S. Abascalio, bandė būti išrinktas ministru pirmininku, tačiau jam nepavyko užsitikrinti daugumos parlamente.

„Aš manau, kad dabar prasideda kova“, – sakė protestuotoja 51-erių verslininkė Mariana, nenorėjusi atskleisti savo pavardės. 

Anksčiau šį mėnesį Briuselis paragino Madridą pasiaiškinti dėl amnestijos įstatymo projekto, teigdamas, kad į jį „šiuo klausimu kreipėsi daug piliečių“.

65-erių Luisas Garrido (Luisas Garido), save pavadinęs „socialistu, bet ne sančistu“, teigė, jog ministras pirmininkas neturėjo sutikti su tokia kaina.

„Aš nenoriu, kad Ispanija nuskęstų ir būtų padalinta tokiu būdu“, – sakė protestuotojas. 

Minia į protestą susirinko vidurdienį ir po kalbų taikiai išsiskirstė. 

Pastarąsias dvi savaites demonstracijos priešais Socialistų partijos būstinę buvo rengiamos kasdien, kai kurios iš jų peržengė ribas ir baigėsi dešimtimis areštų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis