Minios žmonių ateina į Kim Il Sungo, Kim Jong Ilo tėvo vardu pavadintą aikštę su baltomis gėlėmis, simbolizuojančiomis gedulą, rankose. Visi atėjusieji verkia, šluostydamiesi akis nosinėmis.
Netgi gausiai iškritęs sniegas nesutrukdė žmonės dalyvauti gedulingoje ceremonijoje. Daugelis nusiima striukes ir jomis pridengia vainikus nuo sniego.
Aikštėje budi greitosios pagalbos brigados, nes didelio sielvarto apimtos moterys ne kartą nualpo.
„Žmonės iš sielvarto ir nervinės įtampos dažnai praranda sąmonę, – sakė aikštėje budintis medicinos darbuotojas. – Atsisveikinimas su mirusiuoju vyksta nuo antradienio vakaro“.
Atsisveikinimo ceremonija su Didžiuoju vadu vyksta ir kituose šalies miestuose, kur tūkstančiai žmonių kiekvieną dieną dalyvauja susirinkimuose ir eitynėse, beje, savo, o ne valdžios iniciatyva, pažymi agentūra.
Valdžią šalyje paveldėjo jo sūnus Kim Jong Unas. Jam jau prisiekė dalis generaliteto. Taip pat paramą Kim Jong Unui pareiškė svarbiausia Šiaurės Korėjos partnerė – Kinija.
Tuo tarpu Šiaurės Korėjos ekspertai pažymi, kad Kim Jong Ilo mirtis gali sukelti tam tikrą nestabilumą šalies vadovybėje, nes Kim Jong Unui nėra nė 30 metų, ir jis neturi administracinio valdymo patirties. Nurodoma skirtinga jo gimimo data – 1982-ieji ar 1983-ieji metai.
Tuo tarpu Pietų Korėja, kurios santykiai su šiaurės kaimyne yra įtempti, paskelbė sustiprintą karinę parengtį.