Praėjus ketveriems metams po revoliucijų arabų šalyse, šiuo metu dauguma šių valstybių yra nepavydėtinoje situacijoje. Dideles Irako ir Sirijos teritorijas kontroliuoja „Islamo valstybės“ (IS) teroristai, o Sirijos diktatorius Basharas Al Assadas ir toliau bombarduoja savo piliečius. Libija ir Jemenas taip pat pamažu neria į chaosą, o Egipte vis labiau ribojamos gležnos pilietinės laisvės.
Kitaip tariant, po revoliucijų daugelyje arabų šalių padėtis tik pablogėjo. Tačiau tik ne Tunise.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel neseniai Tunisą pavadino „šviesos spinduliu“ arabų pasaulio suirutėje.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel neseniai Tunisą pavadino „šviesos spinduliu“ arabų pasaulio suirutėje. Tunisas tapo pirmąja revoliuciją išgyvenusia arabų šalimi. Dabar ši Šiaurės Afrikos valstybė yra vienintelė, kurioje demokratijos bandymas vis dar tęsiasi.
Tunisas kenčia nuo aukšto nedarbo ir stagnuojančios ekonomikos, taip pat yra problemų ir su senojo režimo kadrais, ir islamistais.
Tačiau, skirtingai negu Egipte, islamistai ir pasaulietinės jėgos Tunise santykius aiškinasi taikiai ir tai nekelia grėsmės šalies stabilumui.
Politologai teigia, kad net ir islamistinių pažiūrų partijų įtraukimas į valdžią yra itin svarbus veiksmas. Kitu atveju islamistai gali smarkiai radikalėti ir tai pradėtų kelti grėsmę šaliai.