Užtvara buvo pastatyta prieš savaitę populiarioje Fudžikavagučiko miesto fotografavimo vietoje, kur gyventojai skundėsi, kad daugiausiai iš užsienio atvykusių turistų srautai šiukšlina, įsibrauna į privačią teritoriją ir pažeidinėja kelių eismo taisykles.
Vienas miesto pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad iš juodo tankaus tinklo pagaminta užtvara pasiekė savo tikslą – išsklaidė minią ant siauro šaligatvio, esančio priešais vietos parduotuvę.
Nors nuo 10 val. iki 16 val. vietos (nuo 4 val. iki 10 val. Lietuvos) laiku čia dirba apsaugos darbuotojas, atrodo, kad mažos skylės buvo padarytos ryte arba vakare, kai niekas nestebėjo, teigė jis.
„Viskas yra apie tinkamą elgesį. Gėda“, – sakė jis apie skyles, pakankamai dideles, kad pro jas būtų galima įkišti pirštą, bet galbūt per mažas, kad būtų galima užfiksuoti snieguoto ugnikalnio, kylančio iš už parduotuvės, kadrą.
„Bandžiau prie vienos iš skylių pridėti fotoaparatą. Ar padariau gerą nuotrauką? Tiesą sakant, manau, kad tinklas pateko į kadrą“, – teigė pareigūnas.
Nuo praėjusio antradienio, kai uždanga buvo įrengta, „buvo keletas žmonių, kurie atėjo pamatyti paties užtvaro“, pridūrė jis.
„Tačiau mes pasiekėme tikslą atgrasyti žmones nuo to, kad jie ten užsiliktų“, – teigė jis.
Šalia vaizdingo vulkaninės kilmės ežero esančiame miestelyje ant užtvaros planuojama pritvirtinti QR kodus, kad būtų galima susipažinti su kitais turistų lankomais objektais, įskaitant alternatyvias vietas, kuriose galima nufotografuoti Fudzijamą.
Kai ši vieta priešais parduotuvę taps mažiau populiari, miestas galės nuimti uždangą, sakė pareigūnas.
Į Japoniją atvyksta rekordiškai daug užsienio turistų: pirmą kartą kovą ir balandį mėnesinis lankytojų skaičius viršijo 3 milijonus.
Tačiau toks antplūdis nėra sutinkamas visuotinai palankiai, kaip ir kitose turistų pamėgtose vietose, pavyzdžiui, Venecijoje, kuri neseniai pradėjo taikyti įvažiavimo mokestį vienadieniams lankytojams.
Senovės Japonijos sostinėje Kiote vietiniai gyventojai skundžiasi, kad turistai priekabiauja prie garsiųjų miesto geišų.
Šią vasarą pasinaudoti populiariausiu maršrutu, kuriuo galima įkopti į Fudzijamą, norintys keliautojai turės sumokėti po 2 tūkst. jenų (11,76 euro) ir papildomai galės paaukoti 1 tūkst. jenų (5,88 euro), o siekiant sumažinti spūstis, kopti bus leidžiama ne daugiau kaip 4 tūkst. žmonių.