Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Turkija priglaudė beveik tiek pat pabėgėlių iš Sirijos, kiek gyventojų Lietuvoje

Turkija atsidūrė vienos didžiausių humanitarinių krizių nuo pat Antrojo pasaulinio karo epicentre. Per penkerius Sirijos karo metus Turkijoje prieglobsčio pasiprašė jau 2,7 milijono pabėgėlių.
Sirijos pabėgėlių stovykla Turkijoje
Sirijos pabėgėlių stovykla Turkijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Turkija pabėgėlių krizės fone:

  • 2 715 789 pabėgėlių iš Sirijos prieglobstį rado Turkijoje
  • 152 000 – tiek kūdikių gimė pabėgėlių šeimose
  • 10 milijardų JAV dolerių – tiek Turkijos vyriausybė jau išleido pabėgėlių aprūpinimui
  • 146 000 nelegalių migrantų ir 2700 žmones gabenusių asmenų – tiek per praėjusius metus sulaikė Turkijos pasienio pareigūnai

Kalbėdama ambasadorių susitikime Vilniuje Turkijos diplomatė Aydan Yamancan pabrėžė, kad per šį laikotarpį Turkijoje gimė net 152 tūkstančiai sirų kūdikių.

„Sirijos pabėgėlių mūsų šalyje beveik tiek, kiek Lietuvoje gyventojų ir dvigubai daugiau nei Estijos gyventojų“, – pabrėžė ambasadorė.

273 000 sirų šiuo metu yra apgyvendinti 26 pabėgėlių priėmimo centruose. Ten jie aprūpinami maistu, drabužiais, higienos priemonėmis, rūpinamasi jų  ne tik fizine, bet ir psichologine sveikata.

Turkijos ambasadorės teigimu, šalyje yra 750 000 mokyklinio amžiaus sirų vaikų iš kurių daugiau nei pusė negauna reikiamo išsilavinimo. Tam tiesiog trūksta lėšų ir žmogiškųjų resursų.

Turkija per šią pabėgėlių krizę jau išleido 10 milijardų JAV dolerių, o tarptautinės organizacijos kol kas šiai sumai kompensuoti skyrė tik 455 milijonus JAV dolerių.

Praėjusių metų lapkričio 29-ąją vykusio ES-Turkijos vadovų susitikimo metu buvo sutarta dėl bendro veiksmų plano, tačiau Turkija vis dar laukia 3 milijardų eurų sumos, kuri turėtų bent iš dalies padengti lėšas, kurių kasdien pareikalauja rūpinimasis pabėgėliais.

„Kaip 78,8 milijonų gyventojų valstybė, mes priėmėme 2,7 milijonus pabėgėlių“, – pabrėžė A.Yamancan, pridurdama, kad 500 milijonų gyventojų Europa galėtų prisidėti, perkeldama dalį pabėgėlių.

„Mes tęsime atvirų durų politiką sirams be jokios diskriminacijos“, – tikino A.Yamancan.

„Vis dėl to, turėtume prisiminti, kad karo pradžioje Turkija siūlė kurti Šiaurės Sirijoje saugias humanitarines zonas“, – sakė ji, teigdama, kad jei būtų buvusios įkurtos tokios zonos, į Europą keliaujančių pabėgėlių skaičius būtų buvęs žymiai mažesnis.

Be to, Turkija patvirtino 99 procentus iš 864 Graikijos prašymų priimti atgal nelegaliai atvykusius asmenis.

„Tikimės, kad gegužės mėnesį Stambule vyksiantis Pasaulio humanitarinis susitikimas padės atrasti bendrus sprendimus ir padidinti sistemos efektyvumą“, – teigė diplomatė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais