Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) apkaltino Izraelį, kad šis „smogė ligoninei, kurioje prieglobstį rado moterys, vaikai ir nekalti civiliai gyventojai“, ir paragino pasaulį sustabdyti tragediją Gazoje.
„Turkija paskelbs trijų dienų nacionalinį gedulą“, – AFP sakė anonimu norėjęs likti pareigūnas.
Antradienį per smūgį Gazos Ruožo ligoninei žuvo per 470 žmonių, kaip praneša „Hamas“ kontroliuojamo Gazos Ruožo sveikatos ministerija.
„Hamas“ kaltina Izraelį dėl smūgio, kuris sukėlė pyktį visame arabų pasaulyje.
Tuo metu žydų valstybės kariuomenė pareiškė turinti įrodymų, kad smūgis buvo palestiniečių kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ netinkamai paleistos raketos rezultatas. Ši kaltinimus pavadino melu.
Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai surengė pražūtingą išpuolį, pareikalavusį žydų valstybėje per 1,4 tūkst. gyvybių. Atsakydamas į tai, Izraelis nepaliaujamai bombarduoja Gazos Ruožą. „Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šie smūgiai pražudė beveik 3,5 tūkst. žmonių.
Izraelis penktadienį nurodė 1,1 mln. gyventojų evakuotis iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies į pietinę prieš numatomą sausumos įsiveržimą, o Jungtinės Tautos paragino šį įsakymą atšaukti.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.