E.Macronas žurnalistams sakė, kad, penktadienį R.T.Erdoganui atvykus į Paryžių, „su Turkija aptars įkalintų žurnalistų, kuriems neleidžiama atlikti savo profesijos pareigų, situaciją“.
„Darysiu tai pagarbiai, bet siekdamas apginti... mūsų vertybes ir interesus“, – trečiadienį sakė E.Macronas.
Tačiau anot R.T.Erdogano patarėjo Ibrahimo Kalino, E.Macrono komentarai „pagrįsti informacijos stoka, nebent tai įvertinimas ar nuomonė paremta išankstiniu nusistatymu“.
„Turkijoje teisinių problemų sprendimas yra teismų sistemos atsakomybė“, – sakė I.Kalinas.
I.Kalinas žurnalistams Ankaroje ketvirtadienį sakė, kad „buvimas žurnalistu... nereiškia, jog toks žmogus yra nekaltas. ir nereiškia, kad jis negali padaryti nusikaltimo“.
Kaip nurodo žiniasklaidos laisvės tinklalapis P24, Turkijoje už grotų laikomas 151 žurnalistas, dauguma jų suimta pagal šalyje nuo 2016 metų liepos galiojančią nepaprastąją padėtį.
I.Kalinas: „Buvimas žurnalistu... nereiškia, jog toks žmogus yra nekaltas. ir nereiškia, kad jis negali padaryti nusikaltimo.“
Tarp suimtų, bet vėliau išsiųstų iš šalies, yra du Prancūzijos piliečiai: fotografas Mathias Depardonas ir jaunas prancūzų žurnalistas Loupas Bureau. Jie buvo suimti pernai ir kaltinami terorizmu.
Anot I. Kalino, Turkija kovoja su „trimis teroristinėmis organizacijomis“, turėdamas omeny „Islamo valstybės“ (IS) ekstremistų grupuotę, uždraustąją Kurdistano darbininkų partiją (PKK) ir judėjimą, kuriam vadovauja Pensilvanijos valstijoje gyvenantis musulmonų šventikas Fethullah Gulenas.
Ankara kaltina F.Guleną organizavus 2016 metų liepos mėnesį mėginimą nuversti R.T.Erdoganą, po to šalyje buvo imtasi prieštaringai vertinamų priemonių ir suimta virš 55 tūkst. žmonių.
F.Gulenas griežtai neigia kaltinimus ir tikina, kad jo judėjimas yra taikus.
Pasak atstovo, R.T.Erdoganas pateiks dokumentus ir „išsamiai“ paaiškins, kaip teisiami asmenys yra susiję su teroristinėmis grupuotėmis.
Šis R.T.Erdogano vizitas į Prancūziją yra pirmas po 2016 metų nepavykusio perversmo ir trečias dvišalis susitikimas Europos Sąjungoje po vizitų į Lenkiją ir Graikiją.
Abiejų šalių vadovams susitikus itin svarbu aptarti Ankaros santykius su ES ir konfliktus Sirijoje bei Irake, taip pat stiprėjančius abiejų šalių tarpusavio prekybos santykius.
Turkija šiuo metu yra 155-oje vietoje iš 180 pagal žiniasklaidos laisvės indeksą, sudarytą organizacijos „Reporteriai be sienų“ (RSF).