Daugiau kaip 2,5 tūkst. ugniagesių, kuriems padeda vandenį pilantys lėktuvai ir sraigtasparniai, kovoja su gaisrais, antradienį kilusiais netoli Marmario Egėjo jūros pakrantėje. Dėl stipraus vėjo ugnis greit išplito.
Pareigūnai atsargumo dėlei iš to rajono evakavo per 150 žmonių, trečiadienį vakare žurnalistams sakė miškininkystės ministras Vahitas Kirisci.
Gaisrai, kilę praėjus metams po didžiausių gamtinių gaisrų per Turkijos istoriją, šiuo metu dega dviejose vietose, sakė jis.
„Jie nėra nevaldomi, bet dar negalime pasakyti, kad jie suvaldyti“, – sakė jis.
Pasak jo, operacijoje dalyvauja 27 vandenį pilantys sraigtasparniai, 14 lėktuvų ir 2,6 tūkst. pareigūnų.
Prokuratūra aiškinasi, dėl ko kilo gaisrai; kol kas neatmetama ir padegimo tikimybė.
Užsitęsusi sausra keliose Viduržemio jūros regiono valstybėse, praėjusios savaitės karščio banga, pasiekusi Vokietijos šiaurę, ir brangūs orlaivių degalai, kurių reikia gesinant gaisrus, šią vasarą pakurstė susirūpinimą visoje Europoje.
Pernai vasarą gaisrai niokojo Turkijos regionus prie Viduržemio ir Egėjo jūrų, įskaitant Marmario regioną. Ugniai plisti padėjo stiprus vėjas ir karščiai.
Šie gaisrai, pareikalavę mažiausiai aštuonių žmonių gyvybių, buvo vadinami didžiausiais per visą Turkijos istoriją.
Dėl jų teko evakuoti žmones iš kaimų ir kurortų, kai kurie žmonės gelbėjosi puldami į jūrą. Ugnis kėlė pavojų dviem anglimis kūrenamoms elektrinėms, žuvo daug gyvulių.
Prezidento Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybė buvo kritikuojama dėl neadekvataus pasirengimo ir atsako, įskaitant modernių ugniagesių lėktuvų trūkumą.