Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Turkija užsipuolė ES dėl neva veidmainiško požiūrio į stojimo derybas

Turkija trečiadienį apkaltino Europos Sąjungą „veidmainiškumu“ ir „šališkumu“, vos po dviejų dienų nuo prezidento Recepo Tayyipo Erdogano perrinkimo blokui pareiškus, kad Ankara tolsta nuo Europos.
Turkijos ir Europos Sąjungos vėliavos
Turkijos ir Europos Sąjungos vėliavos / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

ES užsienio reikalų ministrai antradienį pažymėjo, kad Turkijos užsitęsusios derybos dėl šalies prisijungimo prie Bendrijos, oficialiai prasidėjusios 2005-aisiais, „faktiškai sustojo“.

Liuksemburge besilankantys ministrai pridūrė, kad Turkija „tolsta nuo Europos Sąjungos“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./R.T.Erdoganas švenčia pergalę prezidento rinkimuose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./R.T.Erdoganas švenčia pergalę prezidento rinkimuose

„Dar karta parodyta, kad ES elgiasi nesąžiningai ir nenuoširdžiai Turkijos atžvilgiu“, – į tokį pareiškimą atsakė Turkijos užsienio reikalų ministerija ir pavadino kolegų iš ES išvadas „veidmainiškomis ir nenuosekliomis“.

Jos pareiškime nurodoma, kad ES ministrų nuomonė atspindi bloko „šališką ir neteisingą požiūrį“ į Turkiją.

Turkijos ES reikalų ministras Omeras Celikas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad tos išvados demonstruoja, jog Bendrijos mąstysena yra „sumišusi“, o jos pareiškimuose „stinga įžvalgumo“, bet yra „daugybė prieštaravimų“.

Turkijos ir ES santykiai jau ne vienerius metus yra įtempti ir ypač paaštrėjo po 2016-ųjų nepavykusio perversmo Turkijoje, Ankarai apkaltinus Briuselį, kad jis nepadeda šaliai kovoti su rimtomis terorizmo grėsmėmis.

ES savo ruožtu ne kartą kritikavo opozicijos malšinimo ir žodžio laisvės puolimo politiką, kurios po nepavykusio pučo esą ėmėsi Turkijos valdžia, areštavusi dešimtis tūkstančių žmonių, įskaitant žurnalistus.

ES ir Turkija 2016-ųjų kovo mėnesį pasiekė milijardų eurų vertės susitarimą, pagal kurį, Turkija įsipareigojo priimti atgal į Europą keliaujančius migrantus mainiais į liberalesnį vizų režimą, kol kas dar nesuteiktą turkams.

O. Celikas pareiškė, kad ES vėliausi komentarai tolygus pripažinimui, kad blokas „negerbs savo įsipareigojimų, priimtų kovo 18-ąją“.

Pasak turkų ministro, „tragikomiška“, kad blokas daro tokius pareiškimus, kai jis „laikomas įkaitu tų valstybių narių, kur valdžioje yra kraštutiniai dešinieji“, turėdamas omenį Austrijos konservatyviąją vyriausybę.

ES šaltokai sureagavo į R.T.Erdogano triumfą sekmadienį įvykusiuose prezidento ir parlamento rinkimuose, po kurių jis įgis plačių naujų įgaliojimų.

EK vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris ir ES Vadovų tarybos prezidentas Donaldas Tuskas pasveikino R.T.Erdoganą lakoniškais pareiškimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?