„Užtikriname savo žmones, kad bus imtasi būtinų teisinių ir diplomatinių veiksmų prieš šią karikatūrą“, – sakoma Turkijos prezidentūros pareiškime.
Netrukus Ankaros prokuratūra pradėjo „oficialų tyrimą“ dėl „Charlie Hebdo“ publikacijos, pranešė Anatolijos naujienų agentūra.
„Charlie Hebdo“ trečiadienio numerio pirmajame puslapyje išspausdinta karikatūra išprovokavo pasipiktinimo bangą musulmoniškoje Turkijoje, kurios santykiai su Prancūzija tampa vis labiau įtempti.
Karikatūra vaizduoja tik marškinėlius ir trumpikes vilkintį Turkijos lyderį, rankoje laikantį alaus skardinę ir kita ranka pakėlusį moters su hidžabu sijoną, kad būtų matyti jos nuogi sėdmenys.
„Jergutėliau, pranašas!“ – sako karikatūros personažas, o jos pavadinimas skelbia: „Erdoganas: privačioje aplinkoje jis labai komiškas.“
Turkijos prezidentūra pasmerkė savaitraščio „provokacinius veiksmus bei apgailėtiną karikatūrą“ ir pridūrė, kad šis leidinys tėra „tamsus priešiškumo turkams ir islamui liūnas, į kurį kasdien vis giliau grimzta Europa“.
Pats R. T. Erdoganas pareiškė „nematąs reikalo kažką sakyti niekšams, taip įžeidinėjantiems mano mylimą pranašą“, o karikatūrą pavadino „šlykščiu išpuoliu“.
Karikatūra buvo publikuota pastaruoju metu smarkiai paaštrėjus įtampai tarp Turkijos ir Prancūzijos, nesutariančių dėl virtinės tarptautinių problemų.
Prie įtampos dvišaliuose santykiuose prisidėjo ir polemika dėl Prancūzijos politikos musulmonų atžvilgiu, kurią dar sustiprino spalio 16 dieną įvykdytas brutalus prancūzo istorijos mokytojo, per pamoką apie saviraiškos laisvę parodžiusio mokiniams pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų, nužudymas.
R.T.Erdoganas prisijungė prie raginimų boikotuoti prancūziškas prekes ir sakė, kad Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui vertėtų „pasitikrinti psichiką“ dėl jo aštrios retorikos apie radikalų islamą.
Reaguodama Prancūzija atšaukė savo ambasadorių Ankaroje konsultacijoms.
2015 metais islamistai „Charlie Hebdo“ redakcijoje nušovė 12 žmonių, kai žurnalas publikavo kontroversiškas pranašo Muhammado karikatūras. Pranašo atvaizdus islamas griežtai draudžia.