Į šį pasienio rajoną atvyko maždaug 30 Irako karių grupė, kuri dalyvaus bendruose su turkų kariais manevruose, prasidėjusiuose praėjusią savaitę, siekiant perspėti referendumą surengusius kurdus.
Praėjus vos metams po Turkijos ir Irako nesutarimų dėl turkų karių buvimo Irake, bendros pratybos antradienį vyksta vos už 3 km nuo Habūro pasienio perėjos į Iraką.
Turinti didelę kurdų gyventojų grupę Turkija kovoja su kurdų sukilėliais savo teritorijoje ir nepritaria kurdų nepriklausomybės siekiams; prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas grasina kovos veiksmais prieš kurdų kraštą Irake.
Antradienį R.T.Erdoganas pareiškė, kad svarstomi visi variantai – nuo karinių veiksmų iki ekonominių sankcijų.
Antradienį R.T.Erdoganas pareiškė, kad svarstomi visi variantai – nuo karinių veiksmų iki ekonominių sankcijų.
Irako kurdai pirmadienį dalyvavo istoriniame referendume dėl regiono nepriklausomybės, nors Bagdadas ir kaimyninės šalys, Iranas ir Turkija, griežtai priešinosi šiam plebiscitui.
Į balsavimą atėjo 72 proc. arba 3,3 mln. iš 4,58 mln. registruotų rinkėjų, pirmadienio vakarą pranešė rinkimų komisijos atstovas Shirwanas Ziraras.
Referendumo rezultatai turėtų paaiškėti per artimiausią parą, tačiau nekyla abejonių, kad dauguma rinkėjų pasakė „taip“ nepriklausomybei.
R.T.Erdoganas šį balsavimą pavadino „mūsų šalies išdavyste“, kadangi jis įvyko esant geriems Ankaros ir Kurdistano vadovybės santykiams.