Nepaisydami Turkijos, Irano ir JAV prieštaravimų, Irako šiaurėje esančio Kurdistano vyriausybės lyderiai sakė, kad rugsėjo 25 dieną surengs neįpareigojamą referendumą dėl regiono nepriklausomybės.
Ankara yra perspėjusi nerengti šio balsavimo ir sakė, kad jis gali sukelti „pilietinio karo“ pavojų ir „turės kainą“, jeigu įvyks.
Nors pastaraisiais metais užmezgė stiprius ryšius su Kurdistano regiono vyriausybe, Ankara nerimauja, kad toks referendumas gali pakurstyti Turkijos kurdų mažumos separatistines aspiracijas.
Rugsėjo 22 dieną susitiks Turkijos nacionalinio saugumo taryba, kuri aptars oficialią šalies poziciją dėl referendumo, bet prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį sakė, kad referendumas būtų klaida.
Jis kalbėjo prieš išvykdamas į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, kur susitiks su Irako premjeru Haideru al Abadi, kurio vyriausybė taip pat kategoriškai nepritaria Kurdistano plebiscitui.
JT pasiuntinys Irake Janas Kubišas praėjusią savaitę pasiūlė tarptautinę paramą skubioms deryboms tarp Irako federalinės vyriausybės ir Kurdistano autonominio regiono, siekiant, kad Irako kurdų lyderis Massudas Barzani atsisakytų šių planų.
Turkijos karinės pratybos prasidėjo Silopio ir Chabūro regione šalies pietuose, prie sienos su Iraku, pranešė ginkluotosios pajėgos.
„Drauge su šiomis pratybomis pasienio regione tęsiasi kovos su terorizmu operacijos“, – priduriama pareiškime.
Liudininkai regione sakė anksti pirmadienį matę maždaug 100 dislokuotų karinių transporto priemonių, įskaitant tankus, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.