Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 08 16 /18:11

Turkijos premjeras atsiribojo nuo raginimų grąžinti mirties bausmę

Turkijos ministras pirmininkas Binali Yildirimas antradienį pareiškė, kad teisingas įtariamų karinio perversmo organizatorių teismas jiems būtų griežtesnė bausmė už egzekuciją.
Binalis Yildirimas
Binalis Yildirimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Taip premjeras, regis, atsiribojo nuo raginimų grąžinti šalyje mirties bausmę.

Po nepavykusio liepos 15-osios pučo Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sakė, kad Turkija gali sugrąžinti mirties bausmę, kuri buvo panaikinta 2004 metais, Ankarai vykdant reformas, būtinas šaliai siekiant narystės Europos Sąjungoje.

Šis grasinimas šokiravo Briuselį, kuriam mirties bausmės panaikinimas yra besąlyginis reikalavimas narystės Bendrijoje siekiančioms šalims.

„Per egzekuciją žmogus miršta iškart“, – sakė B.Yildirimas, kreipdamasis į valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) narius parlamente.

„Yra sunkesnių būdų jiems mirti nei mirties bausmė. Tai yra objektyvus ir teisingas teismas“, – pabrėžė jis.

Šis ministro pirmininko pareiškimas rodo pasikeitusį Turkijos valdžios toną po to, kai anksčiau šį mėnesį R.T.Erdoganas pareiškė, kad jeigu Turkijos visuomenė norėtų mirties bausmės grąžinimo, politinės partijos paklustų jos valiai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas

Paskutinė mirties bausmė Turkijoje buvo įvykdyta 1984 metų spalio 25 dieną, kai po 1980-ųjų pučo buvo pakartas kairiųjų kovotojas Hidiras Aslanas.

Nurodė uždaryti laikraštį

Kita vertus, Stambulo teismas antradienį nurodė uždaryti prokurdišką laikraštį dėl „teroristinės propagandos“ skleidimo.

Teismas nurodė, kad laikraštis „Özgür Gündem“ veikė kaip už įstatymo ribų paskelbtos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) „žiniasklaidos organas“.

Šį sprendimą teismas paskelbė augant tarptautiniam susirūpinimui dėl stiprėjančio žiniasklaidos laisvės varžymo Turkijoje.

Prieš kelias savaites po nepavykusio liepos 15-osios karinio perversmo Turkijos valdžia uždarė 130 laikraščių, televizijos ir radijo stočių.

Šios žiniasklaidos priemonės apkaltintos ryšiais su JAV gyvenančiu musulmonų dvasininku Fethullah Güleno, kurį vyriausybė kaltina surežisavus pučą. Taip pat buvo sulaikyti keli žurnalistai, dirbę su F.Gülenu siejamose žiniasklaidos priemonėse.

F.Gülenas neigia organizavęs pučą.

Vienas vyriausybės atstovas pabrėžė, kad sprendimas dėl „Özgür Gündem“ uždarymo nėra susijęs su puču, o laikraštis dar gali apskųsti šią teismo nutartį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos