„Niekas negali jausti keršto jausmo. Tai nepriimtina teisinėje valstybėje“, – sakė B.Yildirimas po susitikimo su pasaulietinės opozicinės Respublikonų liaudies partijos (CHP) lyderiu Kemaliu Kilicdaroglu.
Premjeras kalbėjo turėdamas omenyje nuotraukas, kuriose esą matyti, kaip vyriausybės šalininkai fiziškai užpuola įtariamus perversmo šalininkus.
Tačiau jis pažadėjo, kad visi, kas veikė prieš įstatymą, bus nubausti. „Šiandien mums reikia vienybės“, – sakė B.Yildirimas.
Turkija sulaikė daugiau kaip du tuzinus generolų, tarp jų – buvusį oro pajėgų vadą, įtariamų suplanavus penktadienio bandymą nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.
Turkijos opozicinės partijos nepritarė perversmo sąmokslui, dėl kurio vyriausybė kaltina mirtiną R.T.Erdogano priešą – JAV gyvenantį turkų dvasininką Fethullah Guleną.
Antradienio rytą Turkijos prezidentas R.T.Erdoganas, kreipdamasis į šalininkus prie savo rezidencijos Stambule, pareiškė esantis pasiruošę grąžinti mirties bausmę, „jei žmonės to pareikalaus“.
ES pareigūnai jau įspėjo Ankarą, kad jokių šansų prisijungti prie Bendrijos Turkija, grąžinusi mirties bausmę, nebeturės.
Po perversmo Turkijoje jau sulaikyta tūkstančiai policininkų, kariškių ir teisėjų. Sunerimą šalies sąjungininkai Vakaruose jau paragino R.T.Erdoganą elgtis nuosaikiau.
Tačiau Turkijos prezidentas savo šalininkams pareiškė, kad Turkija yra „demokratinė valstybė, kurioje galioja įstatymų viršenybė“.
„Negalima ignoruoti žmonių reikalavimų. Argi šiandien mirties bausmė negalioja Amerikoje? Rusijoje? Kinijoje? Kitose šalyse? Tik Europos Sąjungos šalyse nėra mirties bausmės“, – vis dėlto paaiškino R.T.Erdoganas.
Turkija mirties bausmę panaikino 2004 metais. Toks buvo ES, į kurią siekia įstoti ši valstybė, reikalavimas.