Ankarai mėginant tarpininkauti pastangoms išspręsti šią diplomatinę krizę Turkijos diplomatijos vadovas Dohoje susitiko su Kataro emyru šeichu Tamimu bin Hamadu al Thani bei užsienio reikalų ministru šeichu Mohammedu bin Abdulrahmanu al Thani.
Anatolijos naujienų agentūros pranešime sakoma, kad M.Cavusoglu ketvirtadienį vyks į Kuveitą, taip pat siekiančiu išspręsti šią krizę. Penktadienį Turkijos URM vadovas Saudo Arabijoje susitiks su jos karaliumi Salmanu.
„Tai būtinai reikia išspręsti“, – po derybų M.Cavusoglu sakė Anatolijos naujienų agentūrai. Jo teigimu, dabartinė padėtis yra labai nepriimtina, ypač per šventąjį musulmonų pasninko mėnesį Ramadaną.
„Reikia tai išspręsti dialogu ir taikiai. Turkija taip pat prisidės, – pridūrė diplomatas. – Jeigu Dievas panorės, įveiksime tai; dirbame, kad tai įveiktume. Toks yra šių vizitų tikslas.“
M.Cavusoglu: „Reikia tai išspręsti dialogu ir taikiai. Turkija taip pat prisidės. Jeigu Dievas panorės, įveiksime tai; dirbame, kad tai įveiktume. Toks yra šių vizitų tikslas.“
Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Bahreinas ir Egiptas nutraukė ryšius su Kataru birželio 5-ąją dėl jo įtariamos paramos kovotojams ir ryšių su Iranu.
Dėl šios krizės Turkija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes Ankara laiko Katarą savo pagrindiniu sąjungininku Persijos įlankos regione, tačiau ji taip pat nori išlaikyti savo šiltėjančius santykius su Saudo Arabija – galingiausia to regiono valstybe.
Turkija taip pat norėtų išlaikyti dalykinius santykius su Iranu, kuris yra Saudo Arabijos priešas. Dohos kritikai teigia, kad Kataras su Teheranu palaikė itin glaudžius ryšius.
Ankara griežtai paneigė Katarui metamus kaltinimus, esą jis remia terorizmą. Turkija tvirtina, kad ši šalis jau seniai kovoja su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“. Doha taip pat įnirtingai neigia šiuos kaltinimus.
Vis dėlto nors Turkija reiškia paramą Katarui, tiesiogiai kritikuoti Saudo Arabijos veiksmų ji nesiryžta. Ankara paragino Rijadą užimti lyderės vaidmenį sprendžiant kilusią diplomatinę krizę.