„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Turkmėnijoje prieš svarbias sporto žaidynes uždrausta prekiauti alkoholiu

Turkmėnijos vyriausybė iki spalio uždraudė prekiauti alkoholiu, siekdama užtikrinti „viešąją tvarką“ prieš ateinantį mėnesį šioje atokioje Vidurio Azijos šalyje vyksiantį svarbų sporto renginį, šeštadienį pranešė vienas Prekybos ministerijos pareigūnas.
Alkoholio draudimo ženklas
Turkmėnijoje prieš svarbias sporto žaidynes uždrausta prekiauti alkoholiu / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šis draudimas susijęs su Azijos žaidynėmis, vyksiančiomis Turkmėnijoje antroje rugsėjo pusėje, naujienų agentūrai AFP telefonu sakė šaltinis, prašęs neviešinti jo vardo.

„Šio draudimo pagrindinis tikslas – užtikrinti šalyje ramybę ir viešąją tvarką, teisėsaugos agentūroms nuo rugpjūčio 17-osios įvedus sugriežtintą režimą“, – pridūrė AFP pašnekovas.

Vienas AFP korespondentas baltu marmuru tviskančioje sostinėje Ašchabade patikrino kelias alkoholio parduotuves ir visas jas rado uždarytas.

Energetikos išteklių turtinga Turkmėnija organizuoja Azijos uždarų patalpų ir kovos menų žaidynes, vyksiančias rugsėjo 17-27 dienomis. Šis renginys yra nuolat pabrėžiamas valstybinės propagandos, ypač akcentuojant svarbų prezidento Gurbanguly Berdymuchamedovo vaidmenį parengiamajame etape.

Ketvirtadienį vyriausybė paskelbė neįprastą sprendimą – kad prieš žaidynes bus uždarytos šalies sausumos sienos. Jau anksčiau buvo paskelbta, kad žaidynių metu viešose vietose bus draudžiama rūkyti.

Nors G.Berdymuchamedovas oficialiai ragina šalį veržtis diržus, Turkmėnijai dar neišbridus iš ekonomikos krizės dėl nusmukusių gamtinių dujų kainų, vyriausybė dosniai žėrė lėšas su žaidynemis susijusiai infrastruktūrai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gurbanguly Berdymuchamedovas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gurbanguly Berdymuchamedovas

Anksčiau šį mėnesį žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) ir Vienoje įsikūrusi grupė „Turkmėnų iniciatyva už žmogaus teises“ paragino Azijos olimpinę tarybą priminti Turkmėnistanui jo įsipareigojimus gerbti žmogaus teises. Šis prašymas susijęs su numanomomis Ašchabato pastangomis varžyti negausių šalies nepriklausomų žurnalistų veiklą.

Pasak šių organizacijų, žurnalistė Soltan Achilova, dirbanti JAV finansuojamai naujienų agentūrai RFE/RL, pastaraisiais mėnesiais patyrė žodinių ir fizinių bauginimų iš nežinomų vyrų, o vienas jos bendradarbių 2015 metais buvo pasiųstas už grotų dėl esą išgalvotų kaltinimų, susijusių su narkotikais.

Tiek G.Berdymuchamedovui, tiek jo ekscentriškam pirmtakui Saparmuratui Nijazovui šalyje yra pristatyta paauksuotų paminklų, o Turkmėnija pagal savo izoliaciją ir lyderių kultą neretai lyginama su stalinistine Šiaurės Korėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs