Turkmėnijos gyventojai nerimauja dėl iš lėktuvų purškiamo dezinfekanto

Turkmėnijos pareigūnams ir toliau neigiant, kad šalyje yra nustatytas bent vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, iš lėktuvų virš miestų ir laukų purškiamas dezinfekantas, skirtas kovoti su „infekcinėmis ligomis“, praneša „Laisvosios Europos radijas“ (RL/RFE).
Turkmėnijos gyventojai
Turkmėnijos gyventojai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Liepos 22 dieną RL/RFE Turkmėnijos tarnyba pranešė, kad dezinfektantas skleidžia „nemalonų kvapą“ ir gali pakenkti žmonių bei gyvūnų sveikatai, sunaikinti pasėlius. Miestuose dezinfekantas ant gatvių purškiamas iš sunkvežimių.

Pasak Turkmėnijos valstybinės žiniasklaidos, tai – „nukenksminimo kampanija, skirta užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui šalyje“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Turkmėnijos gyventojos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Turkmėnijos gyventojos

Oficialios žiniasklaidos teigimu, lengvieji orlaiviai purškia 1 proc. chlorino arba 0,25 proc. natrio hipochlorito, geriau žinomo kaip baliklis, tirpalą. Pasak vietos ekspertų, dezinfekatai purškiami didesnėmis dozėmis.

„Šis mokslu pagrįstas darbas atliekamas dviem etapais. Pirmoji skirta dezinfekuoti dirvą, ji atliekama iš 15–20 metrų aukščio.

Antroji atliekama iš 50–60 metrų aukščio, ji skirta sunaikinti patogeninius mikrobus ir virusus, susikoncentravusius maždaug ties 40 metrų nuo Žemės paviršiaus“, – liepos 15 dieną skelbė valstybinė žiniasklaida.

Pasak stebėtojų, per valstybinę televiziją rodomi dezinfekcijos vaizdai yra skirti nuraminti visuomenę ir ją užtikrinti, kad epiodemiologinė situacija šalyje yra kontroliuojama.

RL/RFE rašo, kad daug gyventojų pietryčių Maro provincijoje nerimauja dėl dezinfekanto poveikio jų ir jų vaikų sveikatai. Ūkininkai baiminasi, kad dezinfekantas pakenks pasėliams ir gyvūnams.

Nepaisant pranešimų apie susirgusiais asmenimis užpildomas ligonines ir galimas mirtis nuo COVID-19, Turkmėnijos valdžia tikina, kad šalyje nėra nė vieno koronaviruso atvejo.

Turkmėnijos prezidentas Gurbanguly Berdymuchamedovas pandemijos pradžioje sakė radęs būdą apsisaugoti nuo koronaviruso – žolelės pegano deginimą. Tokia „prevencija“ vyriausybiniuose pastatuose, biuruose, turguose, mokyklose ir kapinėse būdavo atliekama du kartus per dieną.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gurbanguly Berdymuchamedovas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gurbanguly Berdymuchamedovas

Tačiau pastaruoju metu valdžia ėmėsi kitų priemonių, skirtų kovoti su viruso plitimu. Iki liepos 8 dienos buvo draudžiama dėvėti kaukes, tačiau vėliau liepta tai daryti viešumoje neva siekiant apsisaugoti nuo „dulkių“. Šalyje buvo apribotas judėjimas, uždaryti turgūs ir prekybos centrai, mečetės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis