Turtuolių kaimas nepagailėjo šimtų tūkstančių, kad tik išvengtų pabėgėlių

Kaimas Šveicarijos šiaurėje, kuriame gyvena net 300 milijonierių, taip nenorėjo priimti vos dešimties pabėgėlių, kad be didesnių diskusijų susimokėjo 291 tūkst. Šveicarijos frankų (263 tūkst. eurų) baudą. Obervilio-Lielio meras purtosi kaltinimų rasizmu, rašo „The Independent“.
Obervilio-Lielio kaimas Šveicarijoje
Obervilio-Lielio kaimas Šveicarijoje / „Twitter“ nuotr.

Šis kaimas Argau kantone – vienas turtingiausių Europoje. Bet jo valdžia, paraginta gyventojų, atsisakė dalyvauti vyriausybės patvirtintame prieglobsčio prašytojų priėmimų procese. Vietoj to susimokėta beveik 300 tūkst. Šveicarijos frankų siekianti bauda.

2,2 tūkst. gyventojų aukštai Alpėse turinčiame Obervilyje-Lielyje yra net 300 milijonierių. O gyventojų dauguma per referendumą neseniai nubalsavo nepriimti į kaimą prieglobsčio prašytojų, nors jų – vos dešimt.

Vyriausybė anksčiau buvo nustačiusi, kad po 26 Šveicarijos kantonus bus paskirstyta 50 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Tačiau 52 proc. Obervilio-Lielio gyventojų per referendumą balsavo už tai, kad svetimšaliai nebūtų priimami.

Dešiniųjų pažiūrų Obervilio-Lielio meras Andreasas Glarneris dabar turi neigti kaltinimus rasizmu.

„Tai paprasta – mes tiesiog čia jų nenorime. Visą gyvenimą sunkiai dirbome ir sukūrėme žavų kaimą. Pabėgėliai čia nepritaptų“, – „MailOnline“ teigė vienas kaimo gyventojas.

Dešiniųjų pažiūrų Obervilio-Lielio meras Andreasas Glarneris dabar turi neigti kaltinimus rasizmu ir tvirtina, kad žmonėms tiesiog trūko aiškumo.

„Mums nebuvo pasakyta, ar tie dešimt pabėgėlių bus sirai, ar ekonominiai migrantai iš kitų šalių. Taip, žmonėms iš Sirijos reikia padėti, bet jie sulaukia daugiau pagalbos stovyklose arčiau gimtinės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Migrantai Šveicarijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Migrantai Šveicarijoje

Jiems galima siųsti pinigų. Bet jei juos įkurdiname čia, siunčiama klaidingas signalas – atvykti bandys ir kiti, kurie mokės nelegaliems žmonių gabentojams ir rizikuos savo gyvybe kirsdami jūrą“, – tvirtino A.Glarneris.

Mero teigimu, daugelis prieglobsčio prašytojų nemoka vokiečių, prancūzų ar italų kalbos, o jų vaikams reikėtų specialaus dėmesio mokyklose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai