Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tvyrant būgštavimams dėl Rusijos įsiveržimo, japonų premjeras kalbėsis su V.Zelenskiu

Japonijos premjeras Fumio Kishida antradienį kalbėsis su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pranešė šaltinis japonų vyriausybėje.
Fumio Kishida
Fumio Kishida / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tokia žinia nuskambėjo Tokijui išreiškus „didelį susirūpinimą“ dėl pavojaus, kad Rusija gali įsiveržti į savo vakarinę kaimynę.

Japonija ruošiasi pokalbiui antradienio vakarą vietos laiku, suintensyvėjus diplomatinėms pastangoms taikiai išspręsti krizę, Rusijai leidus suprasti, kad tokia išeitis įmanoma. Vėliau tą pačią dieną į Maskvą turėtų atvykti Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

F.Kishida antradienį pabrėžė, kad Tokijas „su dideliu susirūpinimu stebi padėtį“.

„Toliau atidžiai stebėsime padėtį, glaudžiai koordinuodami veiksmus su G-7 [Didžiojo septyneto] šalimis, siekdami tinkamai reaguoti į bet kokius pokyčius“, – sakė premjeras per ministrų kabineto ir valdančiosios Liberalų demokratų partijos susitikimą.

Pirmadienį labiausiai išsivysčiusių G-7 šalių grupės finansų ministrai pareiškimu perspėjo, kad Rusijai grės griežtos sankcijos, jeigu ji griebsis karinių veiksmų prieš Ukrainą.

Remiantis pareiškimu, sąjungininkai pasirengę „kartu įvesti ekonomines ir finansines sankcijas, kurios turėtų didžiulių ir tiesioginių pasekmių Rusijos ekonomikai“.

Japonijos užsienio reikalų ministras Yoshimasa Hayashi antradienį pabrėžė, kad Tokijas remia „Ukrainos suvereniteto ir teritorijos vientisumą“, tačiau atsisakė patikslinti potencialių sankcijų formą.

„Jei įvyks Rusijos invazija, Japonija, reaguodama į realius įvykius ir bendradarbiaudama su tarptautine bendruomene, įskaitant G-7, imsis atitinkamų veiksmų – be kita ko, sankcijų paskelbimo“, – žurnalistams sakė ministras.

Tuo metu japonų gynybos ministras Nobuo Kishi įspėjo apie padidėjusį Rusijos karinio jūrų laivyno aktyvumą Japonijos jūroje ir Ochotsko jūros pietinėje dalyje.

„Manoma, kad jie ketina pademonstruoti gebėjimą veikti Rytuose ir Vakaruose – kaip ir neseniai įvykdytų rusų kariuomenės manevrų aplink Ukrainą atveju“, – tviteryje parašė N.Kishi.

Japonijos ir Rusijos santykiai yra sudėtingi: abi šalys po Antrojo pasaulinio karo taip ir nepasirašė taikos sutarties dėl užsitęsusio ginčo dėl keturių salų, į kurias Maskva pareiškė pretenzijas paskutinėmis konflikto dienomis.

Šias salas, esančias prie šiauriausios Japonijos Hokaido salos šiaurinės pakrantės, rusai vadina pietinėmis Kurilų salomis, o japonai – Šiaurės teritorijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai