„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tyrimas: prie Ukrainos belaisvių kankinimo galėjo prisidėti ir rusų „Raudonasis kryžius“

Rusijos „Raudonojo Kryžiaus“ filialo darbuotojai galėjo žiauriai elgtis su ukrainiečių karo belaisviais kolonijose, esančiose taip pat ir laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose, skelbia nepriklausoma naujienų svetainė „Meduza“.
Iš Rusijos nelaisvės paleisti 207 ukrainiečiai
Iš Rusijos nelaisvės paleisti 207 ukrainiečiai / V.Zelenskio X paskyra

Savo tyrime žurnalistai pateikė ukrainiečių karo belaisvio Oresto Hryciuko, kuris pusę metų praleido kolonijoje Horlivkoje, Donecko srityje, pavyzdį. Pasak jo, 2023 m. pavasarį kolonijoje lankėsi Rusijos „Raudonojo kryžiaus“ atstovai, kurie dalyvavo maitinimo metu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Asociatyvi nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Asociatyvi nuotr.

„Jie skiria labai mažai laiko pavalgyti... Mus privertė valgyti labai greitai, ir labai karštą maistą. Indai skraidė į visas puses. Du asmenys civiliais drabužiais vaikščiojo tarp stalų ir vienas iš jų pasakė: „O, kaip gerai jie valgo , kaip kiaulės, ukrainietiškos kiaulės. Na, valgykit, valgykit, Rusija jus myli ir jumis rūpinasi“.

Po valgio belaisviai buvo nuvesti į kolonijos aikštę ir priversti choru dainuoti sovietines karo dainas, pasakojo vyras.

„Žmogus, kuris valgykloje mus vadino kiaulėmis, mobiliojo telefono kamera filmavo žygiuojančius karo belaisvius, priėjo prie jų, kažką šaukė jiems į ausį ir mosavo kumščiu virš galvų, pliaukštelėjo belaisviams per nugarą ir pečius taip, kad jie sukniubo. Jis nukreipė fotoaparatą į save ir pademonstravo pergalės gestą, jis tiesiog mėgavosi, jam tai buvo spektaklis... Šie du turėjo teisę laisvai vaikščioti po valgyklą, būti automobilių stovėjimo aikštelėje, užsisakyti dainų... jie ten jautėsi patogiai, gerai leido laiką“, – kalbėjo buvęs belaisvis.

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (TRKK) pareiškė, kad O.Hryciukas neteisingai įvardijo jo minėtus asmenis kaip Raudonojo Kryžiaus atstovus.

Komiteto atstovas Ukrainoje pareiškė, kad Tarptautinis Raudonasis Kryžius niekada nesakė, kad kolonijoje su ukrainiečių belaisviais lankėsi organizacijai priklausantys Rusijos darbuotojai. Paklaustas, kas dar galėjo atvykti į koloniją, pasivadindamas Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovu, pašnekovas nurodė, kad jis „nežino, kas tie žmonės“, ir jis „neturi pagrindo manyti, kad su tuo susijęs Rusijos Raudonasis Kryžius“.

Savo ruožtu Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto Europos ir Centrinės Azijos regiono operatyvinės veiklos valdymo direktorė Ariana Bauer patikino, kad „Ukrainos teritorijoje nėra jokių Rusijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojų“.

V.Zelenskio X paskyra/Iš Rusijos nelaisvės paleisti 207 ukrainiečiai
V.Zelenskio X paskyra/Iš Rusijos nelaisvės paleisti 207 ukrainiečiai

Žurnalistai pabrėžė, kad Rusijos „Raudonasis Kryžius“ „mieliau nutyli apie savo veiklą okupuotose Ukrainos teritorijose ir galbūt tam tikslui net pasitelkia kokias nors tarpines organizacijas“. Jos taip pat veikia po „Raudonojo Kryžiaus" ženklu, vadindamos save „Donecko Raudonuoju Kryžiumi“ arba „regionine visuomenine organizacija „Raudonojo Kryžiaus draugija Luhansko liaudies respublikoje“.

Raudonasis Kryžius ir Raudonasis Pusmėnulis yra didžiausia humanitarinė organizacija pasaulyje. Jai priklauso Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas ir nacionalinės draugijos 192 pasaulio šalyse. Viena iš jų yra Rusijos Raudonasis Kryžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“