Šis incidentas Ugandoje įvyko praėjus metams po to, kai šalyje buvo pristatytas pasiūlymas žmonėms už homoseksualius santykius skirti mirties bausmę arba ilgus metus kalėjime. Tačiau pasiūlymas, sulaukęs didžiulės tarptautinės bendruomenės kritikos lavinos, buvo atidėtas.
„Pirmoji mintis, šovusi man į galvą, buvo: „Kaip ši šalis gali leisti, kad joje vyktų tokie dalykai? – CNN sakė Julian Pepe, kurios pavardė taip pat buvo įtraukta į laikraščio „Rolling Stone“ juodąjį sąrašą. – Laikraštis ragina mus pakarti, skatina žmones, kad šie įstatymo vykdymą perimtų į savo rankas. Mes visi esame labai išsigandę.“
29 metų moteris teigia esanti lesbietė. „Netradicinę lytinę orientaciją atskleidžiau, kai buvau 12 metų. Mano tėvai mane labai palaiko“, – tvirtino J.Pepe, Seksualinių mažumų Ugandoje programos koordinatorė.
Spalio pradžioje išspausdintas „Top-100“ šalies gėjų ir lesbiečių sąrašas kartu su šių žmonių nuotraukomis ir adresais. Prie sąrašo geltoname stulpelyje šaukė užrašas „Pakarkite juos“.Moteris pabrėžė, kad kai kurie asmenys, kurių pavardės paviešintos, buvo priversti pakeisti darbovietę ir net persikelti į kitus būstus. „Kai kuriems teikiame psichologinę pagalbą. Dar kiti buvo užpulti, juos turėjome perkelti į kitas gyvenamąsias vietas. Treti buvo priversti išeiti iš darbo, nes bendradarbiai pradėjo juos užgaulioti. Vyksta absoliutus sąmyšis“, – sakė J.Pepe.
Tačiau Ugandos etikos ir integracijos ministras Nsaba Buturo atmetė seksualinių mažumų aktyvistės kaltinimus. „Aktyvistai visuomet meluoja, – CNN sakė N.Buturo. – Taip jie mobilizuoja sau paramą iš išorės. Tokiu būdu jie bando sulaukti užuojautos. Tai dalis jų kampanijos.“ Be to, Ugandos ministras pabrėžė, kad tikisi, jog artimiausiu metu šalyje bus priimtas prieš homoseksualus nukreiptas įstatymas su jau minėtomis bausmėmis. „Žinoma, tikiuosi, kad šis įstatymas bus priimtas“, – sakė N.Buturo.
Laikraščio „Rolling Stones“ redaktorius Giles'is Muhame gynė sprendimą paskelbti homoseksualių žmonių sąrašą ir sakė paviešinęs jį tam, kad valdžia šiuos žmones galėtų suimti.
Homoseksualumas yra nelegalus daugelyje Afrikos valstybių, tarp kurių ir Ugandos kaimynėje Kenijoje, kur homoseksualumą draudžiantys įstatymai buvo pristatyti dar kolonializmo laikotarpiu.
Šiuo metu Ugandoje už homoseksualius veiksmus asmuo gali būti nubaustas 14 metų kalėjimo.
15min.lt prieš kurį laiką jau rašė, kad prieš keletą mėnesių Malavyje du jauni vyrai už homoseksualius santykius buvo nubausti 14 metų kalėjimo. Šios šalies teismas susituokti norėjusius ir tuoktuvių ceremoniją surengusius gėjus apkaltino gamtos tvarkos pažeidimu. Vyrai bausmę turėjo atlikti sunkiųjų darbų kalėjime. Tačiau šis teismo sprendimas sukėlė didžiulį ažiotažą visame pasaulyje. Po susitikimo su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Ki-moonu Malavio prezidentas pasigailėjo nubaustų jaunuolių ir paskelbė suteikiąs jiems malonę.