„Lenkija ir Ukraina jau ilgą laiką perspėja apie pavojus, susijusius su „Nord Stream 2“ statybomis. Mūsų raginimai būti budriems ir drąsiems buvo išgirsti JAV Kongreso, reikalavusio imtis priemonių šiam pavojingam ir kontroversiškam projektui sustabdyti“, – rašoma leidinyje „Politico“ paskelbtame straipsnyje.
„Raginame JAV prezidentą Joe Bideną visomis turimomis priemonėmis užkirsti kelią projekto užbaigimui“, – priduriame straipsnyje.
Abu užsienio reikalų ministrai nurodė, kad Vašingtonas toliau atlieka svarbų vaidmenį šiuo klausimu.
„Būtina paneigti teiginius, kad „Nord Stream 2“ tapo „pernelyg didelis, kad žlugtų“ ir kad jį tiesiog reikia užbaigti. Jei projektas bus sėkmingas, Rusija gali pamėginti įtikinti Ukrainos visuomenę, kad Vakarams nerūpi jų pačių principai, o kartu ir Ukrainos saugumas bei klestėjimas“, – mano straipsnio autoriai.
D.Kuleba ir Z.Rau teigia, kad šis projektas nėra skirtas užtikrinti Vokietijos, „mūsų artimos sąjungininkės ir partnerės“, energetinį saugumą. Tačiau ministrai pabrėžė, kad Kijevas labai vertina Vokietijos pastangas pasiekti taiką Donbase ir suteikti gyvybiškai svarbią paramą reformoms Ukrainoje.
„Gerbiame Vokietijos teisę reikšti savo požiūrį. Tačiau taip pat esame tvirtai įsitikinę, kad tokie projektai turėtų būti vertinami ne per siaurą dvišalių santykių prizmę, o iš platesnės Europos interesų ir saugumo perspektyvos“, – nurodoma straipsnyje.
Publikacijoje priduriama, jog „Vakarai su Jungtinėmis Valstijomis priešakyje negali sau leisti būti šantažuojami, nes tai prieštarauja visoms mūsų vertybėms“.