Pažymima, kad tarp išlaisvintųjų yra 23 karininkai. „Dauguma išlaisvintų ukrainiečių yra sunkiai sužeisti: šautinės ir skeveldrų žaizdos, sprogimų paliktos žaizdos, nudegimai, lūžiai, amputacijos. Visiems jiems teikiama tinkama skubi medicininė ir psichologinė pagalba“, – pažymėjo belaisvių paleidimo į laisvę koordinavimo štabas.
Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos teigimu, tarp išlaisvintųjų yra 59 nacionalinės gvardijos nariai, dar 30 priklauso karinėms jūrų, 28 – Ukrainos karinėms pajėgoms. 17 išlaisvintųjų tarnavo muitinėje, 1 – policijoje, 9 dalyvavo Ukrainos teritorinėje gynyboje.
69 iš jų – seržantai ir jaunesnieji karininkai. Kaip teigiama pranešime vyriausiam iš minėtų asmenų yra 65, jauniausiam – 19 metų.
Tačiau Donecko prorusiškų separatistų lyderis Denisas Pušilinas pareiškė, kad 144 kariai iš Rusijos ir Donecko „liaudies respublikos“ – taip vadinasi Maskvos pripažintas separatistinis darinys – „grįžo namo“.
Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis per „Telegram“ patvirtino įvykus šį apsikeitimą ir pridūrė, kad išlaisvinti belaisvius buvo „sudėtinga“.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra paskelbęs, kad Rusijos nelaisvėje yra daugiau kaip 2 500 Ukrainos kovotojų iš „Azovstal“.
Žuvusių miesto gynėjų kūnai taip pat gabenami iš Mariupolio į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją. Žuvusių Mariupolio gynėjų kūnų identifikavimas gali užtrukti kelis mėnesius, nes kiekvienam žuvusiajam reikės atlikti keletą ekspertizių, sakė buvęs „Azov“ pulko vadas Maksimas Žorinas.
Nuo vasario 24-osios, kai Rusija įsiveržė į provakarietišką Ukrainą, įvyko keli tokie apsikeitimai belaisviais. Apie ankstesnį apsikeitimas paskelbta antradienį; tuomet buvo paleista 17 ukrainiečių.