„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ukraina įspėjo Rusiją: žada pasiųsti karo laivų Kerčės sąsiauriu

Ukrainos gynybos ministerija penktadienį perspėjo Rusiją, kad netrukus siųs karo laivų Kerčės sąsiauriu, kur Rusija prieš dvi savaites apšaudė ir užėmė tris ukrainiečių karinio laivyno laivus. Pranešimas sudaro sąlygas dar vienam galimam nuo 2014 metų rusenančio Rusijos ir Ukrainos konflikto žybsniui po lapkričio 25-osios incidento, kai Rusijos pasieniečiai Kerčės sąsiauryje apšaudė ir užėmė tris ukrainiečių karinio laivyno laivus ir sulaikė jų įgulas.
Incidentas Kerčės sąsiauryje
Incidentas Kerčės sąsiauryje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ukraina atsakydama dalyje šalies įvedė 30 dienų karo padėtį, nors tokio žingsnio nesiėmė net 2014-aisiais, kai Maskvos ir Kijevo santykiai pašlijo Rusijai atplėšus nuo Ukrainos ir aneksavus Krymo pusiasalį, o paskui ėmus remti separatistus Rytų Ukrainoje.

Įvedusi karo padėtį Ukraina pastiprino savo pajėgas pasienyje su Rusija ir pašaukė atsargos karių dalyvauti mokymuose.

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas penktadienį žurnalistams sakė, kad jo šalis ketina netrukus pasiųsti per Kerčės sąsiaurį karinio laivyno laivų, nes „antraip Rusija visiškai okupuos Azovo jūrą“.

Ukraina turi uostų ir prie Juodosios jūros, ir prie Azovo jūros, kurias jungia Kerčės sąsiauris, tuo pačiu skiriantis Krymą nuo Rusijos.

Penktadienį abiejose sąsiaurio pusėse dėl Rusijos vykdomų perteklinių patikrinimų ir vėlavimo buvo įstrigę daugiau kaip 140 laivų, paskelbė Ukrainos pasienio apsaugos tarnyba, kuri apkaltino Rusiją kuriant kliūtis ukrainiečių laivams ir neleidžiant jiems praplaukti.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų susitikime Milane Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atmetė užuominas, kad Rusija galėtų paleisti arba išmainyti 24 per minėtų laivų užėmimą sulaikytus ukrainiečių jūrininkus.

Pasak S.Lavrovo, kol nebaigtas Rusijos tyrimas ir kol neįvyko ukrainiečių jūreivių teismas už Rusijos sienos pažeidimą, per anksti kalbėti apie kokius nors pasiūlymus apsikeisti kaliniais.

S.Lavrovas taip pat reagavo į Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso pasiūlymą išplėsti ESBO stebėtojų misiją į Azovo jūrą ir sakė, kad Rusijai nereikia jokių tarpininkų ar stebėtojų šiame rajone.

Rusijos žmogaus teisių įgaliotinė Tatjana Moskalkova rusų naujienų agentūroms penktadienį sakė, jog aplankė tris ukrainiečių jūrininkus, kurie per incidentą Kerčės sąsiauryje buvo sužeisti ir dabar yra Maskvos kalėjimo ligoninėje. Pasak T.Moskalkovos, ji pasikalbėjo su jais ir jai „susidarė įspūdis“, jog įgula „nežinojo daranti nusikaltimą“.

Tuo tarpu Krymo teismas penktadienį skyrė penkių parų laisvės atėmimo bausmę teisininkui Emiliui Kurbedinovui, kuris atstovauja vieno sulaikyto ukrainiečių laivo vadui. Teismas pripažino E.Kurbedinovą kaltu dėl ekstremistinės medžiagos skleidimo vienu 2013 metų įrašu socialinėje žiniasklaidoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs