Kanados leidinys „The Star“ rašo, kad revoliucija Ukrainoje įsiplieskė praėjusių metų lapkritį, kai tuometis prezidentas Viktoras Janukovyčius pareiškė nesutinkantis pasirašyti Europos Sąjungos Asociacijos sutarties, nes nenorėjo bloginti santykių su Rusija. Kijeve ir kituose miestuose prasidėjo audringas visuomenės pasipriešinimas.
Protestuoti į Kijevo gatves išėjo 100 tūkst. žmonių ir daugiausia jų rinkosi į Kijevo Nepriklausomybės aikštę. Netrukus pasaulis galėjo stebėti, kur pasuks šalis – į Vakarus ar į Rytus.
Šeši pagrindiniai revoliucijos Ukrainoje per pastaruosius metus įvykiai:
Susirėmimai Nepriklausomybės aikštėje
Lapkričio 30 d. naktį specialiosios milicijos pajėgos „Berkut“, ginkluotos lazdomis, dūminėmis granatomis ir ašarinėmis dujoms, išvaikė visus protestuotojus iš Kijevo Nepriklausomybės aikštės. Tačiau užuot atsitraukę, protestuotojai sugrįžo į gatves ir Nepriklausomybės aikštę.
Vladimiro Lenino paminklo nuvertimas
Praėjusių metų gruodžio 8 d. prie žiniasklaidos kamerų ir fotoaparatų blyksčių, protestuotojai su kūjais Kijeve nuvertė Vladimiro Lenino paminklą ir garsiai šaukė, kad ateis ir tuometinio prezidento Viktoro Janukovyčiaus eilė.
Provakarietiški rinkimai
Šokolado karalius Petro Porošenka pasirodė Maidano aikštėje. Vėliau jis buvo išrinktas prezidentu, pažadėjusiu užmegzti glaudesnius ryšius su Vakarais.
Krymo aneksija
Kovo mėnesį Rusija aneksavo Krymą. Vėliau Rusijos remiami separatistai pabandė atplėšti Rytų Ukrainą. Daugiau kaip 4000 civilių žuvo per pirmus septynis konflikto mėnesius.
Ekonominiai iššūkiai
Grivina netrukus pasiekė žemiausią ribą per visą istoriją.
Karo debesys nesisklaido
Ukrainoje birželį numuštas Malaizijos lėktuvas. Tuomet žuvo visi 298 orlaivio keleiviai. Lėktuvą numušė prorusiški teroristai.
Kanados premjeras Stephenas Harperis aiškiai išdėstė, ką mano apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.
„Tai yra asmuo, kuris yra tikras, kad jeigu jis yra pasirengęs, jis turi teisę ir galimybę įveržti į kitą šalį, keisti sienas, pasitelkus karinę jėgą“, – teigė S.Harperis, duodamas interviu „Global News“.
„Galinga jėga grasina pasaulio taikai ir saugumui, ir nemanau, kad tai reikėtų priimti švelniai“, – pridūrė jis.
Pasaulis vis dar stebi, ar kils tikras karas.