Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukraina surado naują taktiką, kaip kovoti prieš Rusijos dronus-žudikus

Ukrainos pajėgos, pasitelkusios elektroninio trukdymo priemones, gali pakeisti Rusijos paleidžiamų bepiločių orlaivių „Shahed“ koordinates ir nusiųsti juos atgal į Rusiją ir Baltarusiją, skelbia prancūzų leidinys „Le Monde“.
„Shahed“ dronas
„Shahed“ dronas / „Shutterstock“

Pasak straipsnio, Rusijos kariuomenė deda visas pastangas, kad išsekintų Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgumus. Dažniausiai agresorė tam pasitelkia bepiločių orlaivių atakas, nes šios yra daug pigesnės negu raketų atakos.

Pažymima, kad Ukrainos pajėgoms pavyko dalį dronų nukreipti į Rusiją ir jos sąjungininkę Baltarusiją.

Lapkričio 26 d. rytą Rusijos kariuomenė surengė vieną iš masiškiausių dronų ir raketų atakų prieš Ukrainos teritoriją. Pasak pranešimų, Rusija panaudojo 188 bepiločius orlaivius ir keturias balistines raketas „Iskander-M“.

Kaip teigiama Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų pranešime, kinetinėmis priemonėmis, įskaitant naikintuvus, sraigtasparnius, mobiliąsias priešlėktuvines baterijas ir raketas žemė-oras, pavyko sunaikinti 76 dronus. Dar 95 bepiločiai orlaiviai buvo neutralizuoti pasitelkus elektroninės kovos sistemas ir palydovinių koordinačių suklastojimo technologiją, kuri išvedė bepiločius orlaivius iš rikiuotės.

Tik 17 dronų sugebėjo pasiekti savo taikinius, o tai patvirtina, kad Ukrainos priešlėktuvinės gynybos efektyvumas yra didelis – apie 90 proc.

Tačiau balistinės raketos „Iskander-M“ liko nesustabdytos. Dėl didelio jų greičio ir skrydžio dideliame aukštyje priešlėktuvinės gynybos sistemos nesugebėjo veiksmingai atremti šios grėsmės.

Pasak stebėsenos grupės „Belaruski Gajun“, lapkričio 24 d. į Baltarusiją iš Ukrainos įskrido mažiausiai 38 rusiški „Shahed“ tipo atakos dronai. Toks bepiločių orlaivių skaičius yra absoliutus dienos rekordas stebėsenos istorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos