Šis paskyrimas sukėlė pasipiktinimą Rusijoje, kur kai kurie kaltino M.Gaidar išdavus savo tėvynę. Tuo tarpu Ukrainoje ji sulaukė kritikos dėl delsimo pasmerkti Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ir prorusiškų separatistų judėjimą šalies rytuose.
Kai buvo paskelbta apie jos paskyrimą dirbti M.Saakašvilio pavaduotoja, ukrainiečių žurnalistai surado vieną M.Gaidar interviu, kuriame ji sako, kad „Krymas de facto priklauso mums... ir neįmanoma jo grąžinti“ Ukrainai.
M.Gaidar taip pat neskubėjo smerkti Rusijos intervencijos į Rytų Ukrainą, Maskvai neigiant savo karinį vaidmenį.
„Ji turi pasirinkti. Jei Marija Gaidar nori gauti Ukrainos pilietybę ir užimti svarbų valstybinį postą, ji negali bėgti nuo klausimų“, – apie konfliktą Rytuose, sakė įtakinga Ukrainos žiniasklaidos figūra Mykola Kniažyckis.
Reaguodama į kritiką, M.Gaidar savo tinklaraštyje parašė, jog visuomet „palaikė Ukrainos teritorinį vientisumą“ ir nepritarė „Krymo aneksavimui bei karui Rytų Ukrainoje“.
M.Gaidar sakė sutelksianti dėmesį į pastangas pagerinti gyvenimo sąlygas Odesą užplūdusiems šimtams tūkstančių pabėgėlių iš Rytų Ukrainos.
M.Gaidar sakė sutelksianti dėmesį į pastangas pagerinti gyvenimo sąlygas Odesą užplūdusiems šimtams tūkstančių pabėgėlių iš Rytų Ukrainos.
Jos tėvas Jegoras Gaidaras, miręs 2009 metais, vadovavo esminėms ekonomikos reformoms Rusijoje po Sovietų Sąjungos subyrėjimo.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka daug kam netikėtai paskyrė M.Saakašvilį, buvusį Gruzijos vadovą, kurio šalis 2008-aisiais kariavo su Rusija ir kuris vis dar yra nekenčiamas Maskvos, Odesos gubernatoriumi gegužę.
M.Saakašvilis greitai įsiveržė į populiariausių Ukrainos politikų sąrašo viršūnę, viešai supliekęs ir atleidęs būrį saugumo ir muitinės pareigūnų, kurie seniai buvo įtariami ėmę didžiulio masto kyšius.
Jo bekompromisis nusistatymas, regis, yra perimamas už Odesos ribų, o jo taikiklyje neabejotinai yra ir Maskva. Praeitą mėnesį Rusija smarkiai supyko, kai buvo išsiųstas Maskvos aukščiausio rango pasiuntinys Odesoje.