Ukrainiečiai atakavo Rusijos pasienio sritis, dega rusų naftos saugykla

Ukraina anksti trečiadienį atakavo Rusijos pasienio regionus raketomis ir dronais, smūgiai sukėlė gaisrą naftos saugykloje ir apgadino kitą pramoninį objektą, pranešė pareigūnai.
Gaisras rusų naftos saugykloje / IMAGO / IMAGO/SNA
Gaisras rusų naftos saugykloje / IMAGO / IMAGO/SNA

Du atskiri išpuoliai buvo nukreipti prieš Rusijos pietinę Rostovo sritį ir vakarinę Briansko sritį, kurios per beveik trejus metus trunkančią rusų invaziją reguliariai apšaudomos iš Ukrainos.

Briansko srityje nufilmuotuose vaizdo įrašuose tolumoje matomas ugnies kamuolys, nušviečiantis naktinį dangų virš miesto teritorijos, o Rostovo srityje nufilmuotoje medžiagoje girdimos oro pavojaus sirenos.

Kyjivas teigė, kad smogė naftos saugyklai, kuri naudojama „Rusijos okupacinei kariuomenei aprūpinti“ Briansko srityje. Tuo metu Rusijos Rostovo srities gubernatorius sakė, kad Ukrainos raketų ataka apgadino pramonės įmonę Taganrogo uostamiestyje.

Šiais metais Kyjivas suintensyvino smūgius prieš Rusijos naftos ir dujų objektus, taip padarydamas milijardų eurų vertės žalą rusų energetikos pramonei.

Ukrainos kariuomenė teigė, kad Rusija naudojo objektą Brianske kaip krovos punktą naftotiekiui „Družba“, kuriuo rusiška nafta keliauja į didžiąją dalį Vidurio Europos.

„Kilo didžiulis gaisras“, – sakoma Ukrainos generalinio štabo pranešime.

Ukrainiečiai nekomentavo smūgio Rostovo srityje.

Briansko srities gubernatorius Aleksandras Bogomazas sakė, kad Ukraina dronais atakavo gamybinį objektą, tačiau gaisras buvo užgesintas.

Naftos perdirbimo gamyklos ir naftos saugyklos yra didžiulė Rusijos ekonomikos varomoji jėga. Reaguojant į pasikartojančias atakas, kai kurioms Rusijos naftos įmonėms buvo skirtos oro gynybos sistemos. 

Didžiosios bendrovės nukreipė naftą į toliau nuo Ukrainos esančias vietas. Kai kurie Ukrainos dronai pasiekia vietas toli Rusijos teritorijoje, už šimtų kilometrų nuo sienos.

Ukraina teigia, kad šie smūgiai yra teisingas atsakas į Rusijos atakas prieš jos energetikos infrastruktūrą, dėl kurių milijonai žmonių lieka be elektros. Su tuo sutinka daugelis Vakarų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai