Ukrainiečiai ruošiasi ir ginkluojasi: „Kas tiki Vladimiru Putinu?“

Ukrainiečiai ruošiasi kovoti toliau, nepaisant politikų teiginių apie galimas paliaubas. Jei Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vyriausybė atsisakytų suvereniteto, kad užsitikrintų taiką, Ukrainoje kiltų gilus išdavystės jausmas, rašo leidinys „The Times“.
Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“

Netoli Kyjivo esančioje treniruočių stovykloje su 3-iąja atskirąja oro desanto brigada tarnaujantis ukrainiečių karys Pavlo pareiškė nesitikintis, kad karas greitai baigsis.

„Mes jau šimtus metų kariaujame su Rusija“, – sakė jis ir nusijuokė.

Jis vadina rusus bepročiais ir mano, kad konfliktas prasidėjo ne 2022 m., o 2014 m., kai Rusija užgrobė Krymą ir dalį Rytų Ukrainos.

„Man 24 metai, bet jaučiuosi daug, daug vyresnis, – atskleidė vyras. – Šiam karui ruošiausi nuo 12 metų“.

Pavlo mano, kad fronte jis bus bent iki metų pabaigos.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“/Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“

Kartu su savo grupe už keturių dienų treniruočių stovyklą Pavlo sumokėjo apie 14 000 grivinų (maždaug 309 eurus). Visi savanoriai norėjo būti pasirengę fronto linijai.

„Kiek iš jūsų yra laikę tokį ginklą?“ – paklausė instruktorius, kai grupė valė savo kalašnikovus. Visos rankospakilo į viršų, rašo „The Times“.

„Atminkite, kad tai nėra ginklai. Jūs esate ginklas“, – pabrėžė instruktorius.

Rusija kelia reikalavimus, su kuriais dauguma ukrainiečių nesutiks: demilitarizacija, Vakarų karinės pagalbos nutraukimas ir garantijos, kad Ukraina niekada nestos į NATO.

„Ukrainiečiai pasirengę bet kokia kaina priešintis Baltarusijos modeliui, kai Rusija kontroliuoja vyriausybę Kyjive, – įvertino Oksfordo universiteto profesorė Janina Dill. – Ukrainiečiai nenori sutikti su strategija, kuri didina Rusijos politinės kontrolės tikimybę, net jei tai išgelbėtų gyvybes ar sumažintų branduolinio karo riziką“.

Tuo pačiu kovojantys ukrainiečiai pasirengę prisiimti pasipriešinimo Rusijos agresijai išlaidas ir nuostolius.

Stovykloje vykstančių mokymų metu savanoriai bandė pulti netikrą Rusijos poziciją. Sprogimai ir dūmų uždanga akimirkai pavertė mišką karo zona. Karys slapyvardžiu Studentas stovėjo ir atidžiai stebėjo.

Pasak žurnalistų, jis jau du kartus buvo sužeistas ir jam net buvo paskelbta klinikinė mirtis.

„Galiu jums pasakyti tik vieną dalyką. Šis karas greitai nesibaigs“, – pareiškė jis.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“/Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“

Oleksijus, kalnakasys iš Ternivkos, gyveno mažiau nei už 50 km nuo rusų pozicijų: „Tokia yra mūsų realybė. Jei gyveni Ukrainoje, turi būti pasiruošęs kovoti, kaip ir Izraelio gynybos pajėgose. Aš esu pasirengęs kovoti“.

Savanoriai netiki, kad JAV ir Rusija gali primesti Ukrainai taiką. Jie patyrė Rusijos okupacijos terorą rytuose, įskaitant pagrobimus ir kankinimus.

„Kas tiki Putinu? Atsakymas į šį klausimą akivaizdus“, – sakė vienas iš savanorių.

Tarasas Chmutas, labdaros organizacijos „Sugrįžk gyvas“ vadovas aiškino, kad ukrainiečiai pralaimės karą tik tada, jeigu bus silpni.

Aštuoniolikmetis studentas Romanas mano, kad paliaubos „neįmanomos“: „Ateis diena, kai turėsiu paimti šautuvą ir ginti savo tėvynę“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“