2022 11 21

15min interviu su „World Press Photo 2023“ nugalėtoju – apie dienas Mariupolyje, kaltės jausmą ir bandymus jį diskredituoti

„Informacija yra svarbesnė nei duona“, – prieš kelis mėnesius interviu 15min teigė Ukrainos fotožurnalistas Jevhenas Maloletka. Jo nuotraukos iš Mariupolio ne tik apskriejo visą pasaulį, bet ir sulaukė prestižiškiausio fotožurnalistų apdovanojimo – „World Press Photo 2023“. Žiuri Metų nuotrauka pripažino jo fotografiją iš rusų subombarduotų Mariupolio gimdymo namų. Dalinamės J.Maloletkos interviu 15min, kurį jis davė praėjusių metų lapkričio mėnesį.
Susitikimas su fotografu iš Mariupolio Evgeniy Maloletka
Susitikimas su fotografu iš Mariupolio Jevhenijumi Maloletka / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

35-erių J.Maloletka karo įvykius Ukrainoje fiksuoja ne vienerius metus. Jis pats dalyvavo dar Maidano įvykiuose prieš devynerius metus.

Prieš prasidedant plataus masto invazijai, fotožurnalistas teigė jau jautęs, kad kažkas netrukus įvyks. Tačiau, kaip ir nemažai žmonių, jis nesitikėjo, kad rusai bandys pulti sostinę Kyjivą.

Jevhenijaus Maloletkos nuotr./Ši Jevhenijaus Maloletkos nuotrauka iš Mariupolio gimdymo namų pripažinta geriausia.
Jevhenijaus Maloletkos nuotr./Ši Jevhenijaus Maloletkos nuotrauka iš Mariupolio gimdymo namų pripažinta geriausia.

Kuo jis tikrai tikėjo – kad Rusija bandys užimti Mariupolį. Taigi su savo dviem kolegomis dieną prieš invaziją nusprendė vykti būtent į šį miestą, iš kurio po 20 dienų žurnalistams teko trauktis, nes rusai vis labiau jį kontroliavo.

Iš dabar okupuoto Berdiansko kilęs J.Maloletka už savo nuotraukas gavo ne vieną apdovanojimą tiek savo šalyje, tiek ir užsienyje. Tačiau jis nemano darąs kažką išskirtinio.

„Visi žurnalistai, tai yra tiek Ukrainos, tiek ir užsienio, dirba tam, kad pasauliui parodytume tiesą apie karą“, – kalbėjo ukrainietis.

Svarbiausios interviu temos

  • Darbas Mariupolyje į miestą artėjant Rusijos kariuomenei
  • Informacinis karas
  • Žurnalistų objektyvumas karo metu
  • Grėsmės žiniasklaidos atstovams
  • Išgyvenusiųjų kaltės jausmas

– Į Mariupolį atvykote iš esmės invazijos dieną, nors ir prieš tai dirbote karo zonoje. Kodėl nusprendėte vykti būtent į Mariupolį? Kaip atrodė kelionė?

– Į Mariupolį atvykome likus valandai iki karo pradžios. Tačiau pati kelionė į Mariupolį buvo planuota iš anksto, nes šis miestas yra „kelyje“ į Krymą. Jis didelis, strategiškai svarbus, turi didelį uostą. Todėl manėme, jei Rusija planuoja pulti, ji tikrai savo puolimą rengs Mariupolyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai