„Anksčiau, 2023 m. – 2024 m. pradžioje, žinojome tik „Shahed“, paskui atsirado „Geranium-1“, „Geranium-2“, ir viskas. Šiandien šių bepiločių orlaivių veikimo zona tokia didelė, kad net ne visada įmanoma suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų: „Geranium-1“, ‚Geranium-2“, „Harpija“, „Gerbera“, „Parodija" ir kiti“, – aiškino jis duodamas interviu naujienų agentūrai „RBC-Ukraina“.
Anot karinės žvalgybos vado pavaduotojo, šiuo metu naudojami įvairių tipų bepiločiai orlaiviai: koviniai smogiamieji, žvalgybiniai ir viliokliai, kurie pasitelkiami kaip masalas ir negabena sprogstamojo krovinio.
„Iš tikrųjų visa tai tik perkrauna mūsų oro gynybos sistemą. Labai sunku atskirti droną, skrendantį su kovine galvute, nuo tokio, kuris jos neturi“, – aiškino V.Skibickis.
Karinės žvalgybos atstovas įvardijo, kad bepiločiai orlaiviai gaminami Iževske, Jelabugoje ir Kalašnikovo koncerne.
„Dabar jie gerokai padidino bepiločių orlaivių gamybą. Būtent tai ir leidžia jiems vieno smūgio metu panaudoti nuo 150 iki 200 bepiločių orlaivių. Beje, jie planuoja padidinti aikštelių, iš kurių paleis bepiločius orlaivius į mūsų teritoriją, skaičių. Rusijos vadovybės duomenimis, jei bus įgyvendinti pirmojo pusmečio planai, vienu metu jie galės paleisti apie 500 bepiločių orlaivių.“
Jis taip pat kalbėjo apie galimus jų taikinius.
„Prisimenu 2023 m. rudenį iš Rusijos Federacijos gautus dokumentus, kuriuose aiškiai apibrėžti pagrindiniai taikiniai, prieš kuriuos bus naudojami bepiločiai orlaiviai, sparnuotosios ir balistinės raketos.
Tai ginkluotųjų pajėgų valdymo ir kontrolės sistema, gynybos pajėgos, viskas, kas susiję su aviacija ir mūsų aerodromais. Tai svarbiausi mūsų infrastruktūros elementai, įskaitant energetikos sistemą, dujų perdavimo sistemą – tai, ką matome dabar. Ir vienas iš prioritetų yra mūsų gynybos pramonės įmonės, kur gaminami ginklai, kur mes padidinome daugelio rūšių ginklų, šaudmenų, bepiločių orlaivių ir sistemų gamybą“, – aiškino žvalgybos pareigūnas.
Jo nuomone, pagrindiniai prioritetai išlieka.
„Jau matėme atakų prieš energetikos sektorių, prieš šilumines elektrines – prisimenate, kokie galingi buvo smūgiai Charkivo srityje, kad išvestų iš rikiuotės visą šilumos tiekimo mūsų gyventojams sistemą.
Buvo smūgių energetikos sistemai, ir agresorius šiek tiek pakeitė savo taktiką ir metodus, kuriuos dabar taip pat labai aktyviai naudoja. Tai metodas, kuris apima aiškų apibrėžtumą ir planavimą – vadinamąjį taikinį – siekiant didžiausio poveikio. O pastaruoju metu nukentėjo mūsų dujų perdavimo sistema ir mūsų dujų telkiniai. Priešas supranta, kad tai yra tai, kas reikalinga mūsų gyventojams, jų poreikiams aprūpinti. Pastaruoju metu jie bando sunaikinti būtent šį Ukrainos išteklių“, – pridūrė V.Skibickis.