„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ukrainos ministras: sportas Rusijai tėra propagandos įrankis

Rusijos planas rugsėjį surengti alternatyvų Paryžiaus olimpinėms žaidynėms renginį įrodo, kad ji nepaiso olimpinių principų ir nori sportą naudoti tik propagandai, naujienų agentūrai AFP sakė Ukrainos sporto ministras Matvijus Bidnas.
MIGUEL MEDINA / AFP
MIGUEL MEDINA / AFP

Vadinamosios „Draugystės žaidynės“ turėtų įvykti rugsėjo 15–29 dienomis, praėjus maždaug mėnesiui po olimpinių žaidynių, o nugalėtojai bus apdovanojami medaliais ir piniginiais prizais.

Šis renginys laikomas Maskvos atsaku į tai, kad dėl jos pajėgų invazijos į Ukrainą, pradėtos 2022-ųjų vasarį, Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos atletams uždrausta atstovauti savo šalis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Dar neaišku, ar Rusija galiausiai boikotuos Paryžiaus olimpines žaidynes – jos sporto ministras nepritaria tokiam žingsniui, tačiau Maskva dar nepriėmė galutinio sprendimo.

Pasak M. Bidno, „Draugystės žaidynės“ yra pavyzdys, kad Rusija tvarką bando sugriauti net sporte.

„Po to, kai Rusija valstybiniu lygmeniu nusprendė finansuoti vadinamąsias „Draugystės žaidynes“ ir įsteigė vadinamąją „Tarptautinę draugystės asociaciją“ šioms žaidynėms organizuoti, ji visam pasauliui įrodė, kad nepaiso olimpinių principų“, – naujienų agentūrai AFP atsiųstame elektroniniame laiške teigė ukrainiečių ministras.

„Ji paprasčiausiai bando panaudoti sportą savo propagandai, kad savo agresyvų karą pridengtų sporto viešųjų ryšių fasadu“, – pridūrė jis.

Dauguma rusų ir baltarusių atletų neatitinka sąlygų, kad galėtų varžytis Paryžiuje kaip neutralūs sportininkai, todėl „Draugystės žaidynės“ suteikia jiems galimybę dalyvauti pasaulinėse įvairių sporto šakų varžybose.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) „Draugystės žaidynes“ pavadino cinišku mėginimu politizuoti sportą, o komitetas liepė kitoms šalims jose nedalyvauti.

Kurį laiką T. Bachas buvo smarkiai kritikuojamas už atsisakymą iš karto uždrausti rusams ir baltarusiams dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, tačiau TOK sugriežtino savo poziciją, uždrausdamas neutraliems sportininkams dalyvauti liepos 26 dieną vyksiančioje atidarymo ceremonijoje.

M. Bidnas, kuris lapkritį sporto ministro poste pakeitė Vadymą Hucaitą, mano, kad TOK lūžio taškas požiūryje į Rusiją buvo „Draugystės žaidynių“ paskelbimas, nepaisant Maskvos pasiteisinimų, kad šiuo renginiu nesiekiama konkuruoti su olimpinėmis žaidynėmis.

„Reikšminga tai, kad iškart po Rusijos sprendimo rengti vadinamąsias „Draugystės žaidynes“ TOK sugriežtino neutralumo kriterijų reikalavimus“, – sakė M. Bidnas.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, išreikšdama Kremliaus pyktį dėl to, kad rusams buvo uždrausta dalyvauti Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, pareiškė, kad TOK „nuslydo į rasizmą ir neonacizmą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“