Apie susitikimą ketvirtadienio vakarą paskelbė pats J.Lucenka, kuris kartu V.Hrycaku trečiadienį pritrenkė pasaulį, kai per spaudos konferenciją atskleidė, kad A.Babčenka išvakarėse iš tiesų nebuvo nužudytas.
Pavojus A.Babčenkos gyvybei esą tikrai buvo kilęs, bet susidorojimas su žurnalistu buvo suvaidintas, kad būtų galima sulaikyti pasikėsinimo organizatorius. Teismas ketvirtadienį leido suimti nusikaltimo organizavimo įtariamą verslininką Borisą Germaną.
„Penktadienį aš ir SBU vadovas susitiksime su G-7 diplomatais. Paaiškinsime viską, ką galime paaiškinti“, – pareiškė J.Lucenka.
„Esu tikras, kad diplomatija priims poziciją, kurią, pavyzdžiui, išreiškė britų diplomatijos vadovas – kad šalis turi gintis ir kad Rusija turi būti nubausta“, – pridūrė Ukrainos generalinis prokuroras.
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas buvo vienas politikų, paskubėjusių pareikšti pasibjaurėjimą A.Babčenkos „nužudymu“.
Anot J.Lucenkos, susitikimas su diplomatais vyks abipuse iniciatyva: „Tikiuosi, kad jiems paaiškinsime, jog Ukrainos padėtis išskirtinė. Mes kariaujame, mūsų sienos nesaugomos. Manau, kad jie su manimi sutiks.“
Jis pridūrė, kad apie specialią operaciją žinojo iki 10 žmonių, įskaitant prezidentą Petro Porošenką.
Tiesa, J.Lucenka pripažino, kad apie spektaklį reikėjo pranešti ir užsienio reikalų ministrui Pavlo Klimkinui – galbūt tuomet tarptautinė bendruomenė nebūtų taip pasipiktinusi A.Babčenkos nužudymo inscenizacija.