Idėja apie reformą buvo sukurta po Maidano revoliucijos. Per susirėmimus su pareigūnais žuvo apie šimtas protestuotojų, todėl prastas teisėsaugos įvaizdis buvo galutinai sugadintas. Milicininkai buvo laikomi žudikais, chuliganais ir korumpuotais sukčiais.
2015 metų pradžioje Ukrainos milicija buvo pervadinta į policiją, taip užbaigiant sovietinę pavadinimo istoriją.
Tai buvo ryškus, bet ne pats ryškiausias reformos epizodas.
Manoma, kad vienas iš svarbiausių Ukrainos užmojų – padidinti moterų pareigūnų skaičių ir taip sugrąžinti visuomenės pasitikėjimą teisėsauga.
Moterų pareigūnių beveik nebuvo
Reformos priešakyje yra dvi gruzinės: Eka Zguladzė, Ukrainos vidaus reikalų ministro pirmoji pavaduotoja, ir Katia Dekanoidzė, Ukrainos nacionalinės policijos viršininkė. Būtent jos prižiūri, kad policijoje atsirastų daugiau moterų.
Praėjusiais metais Ukrainoje beveik nebuvo pareigūnių.
Ir dabar egzistuoja nuostata, kad daugelis policijos darbo vietų moterims yra per sunkios, tačiau gatvėse atsiranda vis daugiau pareigūnių. Šiemet moterys sudaro jau ketvirtadalį Ukrainos policijos pajėgų.
Ir dabar egzistuoja nuostata, kad daugelis policijos darbo vietų moterims yra per sunkios, tačiau gatvėse atsiranda vis daugiau pareigūnių.
Šiemet moterys sudaro jau ketvirtadalį Ukrainos policijos pajėgų.
„The New York Times“ fotožurnalistė M.Friedman rašo, kad tai labai svarbus pokytis šalyje, kurioje vyrų ir moterų lygios teisės yra tik tolima svajonė.
Tikimasi, kad uniformuotos moterys ne tik padės pakeisti požiūrį į Ukrainos policiją, bet ir sumažins smurto prieš moteris mastą.
Šalis iki šiol neturi tikslios statistikos, kiek moterų patiria fizinį ir moralinį smurtą, nes apie 90 proc. aukų niekam apie tai nepraneša.
Sudrausmins sugrįžusius frontininkus
E.Zguladzė ir K.Dekanoidzė mano, kad moterys padės užtikrinti viešąją tvarką, kai į Ukrainos miestus grįš frontininkai, kamuojami potrauminio streso sindromo.
Tai kita didelė problema, kuri grasina šalies saugumui. Emociškai išsekinti kariai dažniausiai nesikreipia pagalbos, todėl patiria agresijos protrūkius, smarkiai geria ir drumsčia viešąją tvarką.
Tikimasi, kad moterys pareigūnės padės susitvarkyti su šia problema, kuri artimiausiu metu laukia šalies.