Toks pasiūlymas nuskambėjo Briuseliui išreiškus susirūpinimą dėl grėsmės, kad ginklai iš Ukrainos kontrabanda gali būti išgabenami nusikaltėlių gaujoms Europoje apginkluoti.
„Parlamentas, kaip įstatymų leidžiamoji valdžia, turėtų dalyvauti kontroliuojant sąjungininkų paramą gynybai. Mūsų tikslas – kuo didesnis skaidrumas karo padėties sąlygomis“, – platformoje „Telegram“ teigė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas.
Jis sakė, kad visi Vakarų tiekiami ginklai yra „registruojami ir siunčiami į karo frontą“.
Stebėsenos komitetas „svarstytų klausimus, susijusius su iš mūsų partnerių gautų ginklų naudojimo kontrole“, sakė A.Jermakas.
„Skaidrumas yra geriausias receptas prieš Rusijos manipuliacijas ir melagienas“, – pridūrė jis.
Europos Sąjunga šią savaitę pranešė, kad steigia Moldovoje kovos su organizuotu nusikalstamumu centrą, ypatingą dėmesį skirsiantį ginklų kontrabandai iš karo krečiamos kaimyninės Ukrainos.
Kyjivo teigimu, sąjungininkų iš Vakarų siunčiami ginklai Ukrainoje kruopščiai apskaitomi, o šių pristatymų priežiūra yra vyriausybės „prioritetas“.
Ukraina taip pat kaltina Rusiją skleidžiant propagandą apie neteisėtą ginklų kontrabandą.
Ukrainoje nuo 2014 metų, kai promaskvietiški separatistai Donbase pradėjo konfliktą su Ukrainos pajėgomis ir paskelbė „nepriklausomas respublikas“, padaugėjo lengvųjų ginklų.