Interviu temos
- Kodėl rusai kovoja Rusijos savanorių korpuse?
- Galutinis rusų savanorių tikslas – sunaikinti režimą
- Ką jiems reiškia galimos Ukrainos paliaubos su Rusija?
- Mažai kas žino: sužlugdė V.Putino inauguraciją
- Atskleista tapatybė: kodėl atsisakė elitinio gyvenimo Maskvoje?
- „Nuostabi ateities Rusija“: kokia ji?
Suirutę tarptautinėje žiniasklaidoje savo veiksmais sukėlusios Ukrainos pusėje kovojančių rusų organizacijos yra dvi – Rusijos savanorių korpusas (RDK) ir Rusijos laisvės legionas (LSR).
Jų veikla tapo žinoma plačiau nuo praėjusių metų pavasario. Kovo 2 d. rytą Briansko srities gubernatorius Aleksandras Bogomazas pareiškė, kad „diversinė ir žvalgybinė grupė iš Ukrainos“ prasiskverbė į Liubečanės kaimą.
Po pirmųjų pranešimų apie „sabotažą“ buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti du ginkluoti vyrai, stovintys prie pastato su užrašu „Liubečanės medicinos ir akušerijos centras“.
Jis pasirodė vadinamojo RDK „Telegram“ kanale. Vaizdo įraše nufilmuoti vyrai teigė, kad jie „nekariauja su civiliais gyventojais“, ir ragino „paprastus Rusijos piliečius sukilti ir kovoti“.
Pasirinkimas kovoti Ukrainos pusėje
Kaip pasakojo pats Kardinolas, rusų, kovojančių už Ukrainą, motyvacija yra įvairi.
Išskirtiniame specialiai 15min duotame interviu jis atskleidė, kad užaugo elitinėje Maskvos šeimoje, dar tuomet, kai santykiai tarp dviejų šalių visai nebuvo įtempti.
Jo tėvas – garsus režisierius, kūręs tokius, net Lietuvoje žinomus serialus, kaip „Mano puikioji auklė“ bei į prezidentus Volodymyrui Zelenskiui kelią nutiesusį „Tautos tarną“.
Ilgą laiką vyrui pavykdavo nuslėpti savo tapatybę, visuose interviu jis pasirodydavo su kauke. Tačiau šių metų spalį buvęs „Meduza“ žurnalistas atliko tyrimą ir paviešino jo asmenybę.
Tai sukėlė tikrą sprogimą Rusijos propagandininkų tarpe – vyras buvo kaltinamas tautos išdavyste, neonacizmu, imta raginti net susidoroti su jo šeima.
– Gal galėtumėte plačiau papasakoti, kaip ir iš kur atsirado Rusijos savanorių korpusas?
– Viskas prasidėjo su karo Ukrainoje pradžia. Rusų savanorių korpusas atsirado, kai mūsų nedidelę iniciatyvinę grupę, kurią sudarė Rusijos piliečiai, etniniai rusai, kaip ir kitus, užklupo karas.
Tiesą sakant, tuo metu nebuvo kitos išeities, kaip tik sutelkti savo dalinį, nes visi mūsų bandymai prisijungti prie jau veikiančių ukrainiečių formuočių baigėsi nesėkme.
Galiausiai buvo nuspręsta, kad, kadangi mūsų, tokių su „raudonais pasais“, niekur neima, tai organizuokimės patys. Juk neturėjome kuo pasikliauti, tik savimi.
Taip jau išėjo, kad mūsų vadas – Denisas (Kapustinas, šaukiniu White Rex (liet. Baltasis Reksas) red. past.) palaikė labai gerus santykius su vaikinais iš „Azovo“.
Jie suteikė mums nedidelį fronto ruožą Zaporižios kryptimi.
Kai tik pradėjome rodyti rezultatus ir paleidome „Telegram“ kanalą bei ėmėme skelbti žinutes, prie mūsų pradėjo jungtis žmonės.
Tai buvo mūsų bendrapiliečiai, iš įvairių padalinių, nes, žinoma, karas Ukrainoje palietė ne tik mus.
Migracijos tarnybos duomenimis, karo pradžioje, 2022 m., Ukrainoje gyveno apie 300 tūkst. įvairaus legalizavimo laipsnio Rusijos Federacijos piliečių. Šiuo metu jų skaičius siekia apie 170 tūkst..
– Kokia yra Ukrainos pusėje, konkrečiai RDK, kovojančių rusų motyvacija? Kodėl jie nusprendžia prisijungti prie korpuso?