Kaip teigia Ukrainos atsakingi specialistai, veterinarijos laboratorijoje patvirtinus afrikinį kiaulių marą, visos minėtame kaime laikytos 198 kiaulės buvo sunaikintos. Viruso kilmė kol kas nežinoma, atliekami tolimesni tyrimai.
Nors Rusijos Federacijoje nustatytas ne vienas afrikinis kiaulių maro židinys, tačiau Ukrainoje tai pirmas afrikinio kiaulių maro atvejis per paskutiniuosius metus. Kompetentingos Ukrainos institucijos ėmėsi priemonių išvengti ligos paplitimo – aplink židinį nustatytos apsaugos zonos, paskelbtas karantinas, uždraustas gyvūnų, jų produktų ir pašarų išvežimas iš Zaporožės srities.
„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba seka informaciją apie tolimesnius Ukrainos atsakingų tarnybų veiksmus siekiant lokalizuoti šios pavojingos ligos židinį. Tačiau nežiūrint į tai, kad kiaulių, jų produktų iš Ukrainos į Lietuvos teritoriją neįvežama, sustiprinta veterinarinė kontrolė pasienio veterinarijos postuose bei iš Ukrainos atvykstančių keleivių rankinio bagažo ir krovinių kontrolė“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.
Afrikiniu kiaulių maru dažniausiai serga kiaulės ir šernai. Liga plinta tiesioginio kontakto būdu: su ekskretais, sekretais, krauju. Netiesioginio kontakto būdu liga plinta per apkrėstą inventorių, rūbus, transportą ar šeriant kiaules netinkamai apdorotu maistu. Šią ligą platina ir tam tikrų rūšių erkės. Šios ligos išplitimas kiaulių ūkiuose gali sukelti didelius ekonominius nuostolius ūkininkams ir turėti įtakos tolimesnei kiaulininkystės plėtrai. Afrikiniu kiaulių maru žmonės neserga.