Aukščiausiosios Rados jau patvirtintame dokumente už šmeižtą numatomos griežtos baudos ir iki penkerių metų siekianti laisvės atėmimo bausmė.
Protesto akcijoje dalyvauja tokie leidiniai, kaip tiriamosios žurnalistikos naujienų svetainė "Ukrainska Pravda", anglų kalba leidžiamas savaitraštis "Kyiv Post", paprastai vyriausybės poziciją palaikantis laikraštis "Segodnya" ir rusų kalba leidžiama žurnalas "Korrespondent".
Juoduosius skydelius antradienį galima buvo išvysti ir opoziciniuose televizijos kanaluose TVi ir "Chanel 5". Iš viso akcijoje dalyvauja maždaug 20 žiniasklaidos organizacijų.
"Apgink savo teisę žinoti. Pasakyk "ne" šmeižto įstatymui", - ragina šūkis juodame fone, kurio kampe matosi grotuotas langas. Po juo įdėta nuoroda į tinklalapį, kuriame išvardintos visų 244 už šį įstatymą balsavusių deputatų pavardės su oficialiais elektroninio pašto adresais ir telefonų numeriais. Žmonės raginami su jais susisiekti ir "paklausti, kodėl jie taip padarė".
"Įstatymo projektas sužlugdys išraiškos laisvę šalyje, nes privers daugelį žurnalistų atsisakyti bet kokios kritikos vyriausybės atžvilgiu, nes ji gali būti įvardinta kaip šmeižtas", - sakoma atviroje žiniasklaidos peticijoje.
Šis įstatymo projektas jau sukėlė protestus Ukrainoje, kurioje iki šiol spaudos laisvė buvo laikoma vienu didžiausių 2004 metų oranžinės revoliucijos pasiekimų.
Ukrainos opoziciją palaikančios žiniasklaidos priemonės, ypač "Ukrainska Pravda", ne kartą yra kritikavusios šalies prezidentą Viktorą Janukovyčių dėl jo tariamai "prabangaus" skonio, kuris išryškėjo jam laimėjus šalies vadovo rinkimus 2010 metais.
Daugiausia kritikos susilaukia brangieji plėtros projektai į šiaurę nuo Kijevo esančioje prabangioje Mežygirios rezidencijoje, kurioje jis gyvena.
Artėjant spalio 28 dieną numatytiems parlamento rinkimams, šis prieštaringai vertinamas įstatymo projektas dar labiau sustiprino įtampą tarp V.Janukovyčiaus ir opozicijos, kuriai vadovauja kalinti buvusi šalies premjerė Julija Tymošenko.