Ukrainos žvalgyba atskleidė, kiek tūkstančių Rusijos karių sutelkta laikinai okupuotose teritorijose

Rusijos dislokavo apie 470 tūkst. karių laikinai okupuotose Ukrainos žemėse. Prieš „rinkimus“ Maskva taip pat sustiprino sienų apsaugą Belgorodo, Kursko ir Briansko srityse, interviu naujienų agentūrai „Interfax-Ukraina“ sakė Ukrainos karinės žvalgybos atstovas generolas majoras Vadimas Skibickis.
Rusijos kariai
Rusijos kariai / R.Kadyrovo Telegram nuotr.

„Jei kalbėtume apie tai, kas pasikeitė per šį laiką, tai mūsų teritorijoje dislokuotos grupės dydis. Šiuo metu Ukrainos teritorijoje esančios grupuotės sausumos komponentas, t.y. sausumos dalis, sudaro apie 470 tūkst. karių. Ir tai yra tik sausumos komponentas, aš neįtraukiu aviacijos, neskaičiuojame karinio jūrų laivyno, kuris taip pat dalyvauja operacijose, smūgiuose“, – pažymėjo žvalgybos atstovas.

Pasak jo, dabar Rusijos kariuomenėje atsirado naujas komponentas, kurio nebuvo plataus masto invazijos pradžioje – Rusijos nacionalinės gvardijos karių grupuotė.

„Šiandien laikinai okupuotose teritorijose dislokuota Rusijos gvardijos karių grupė. Tai beveik 33 tūkst. karių. Tai žmonės, kurie užtikrina okupacinės valdžios institucijų veiklą, saugo strateginius objektus ir prireikus gali vykdyti gynybines užduotis laikinai okupuotose teritorijose“, – teigė V.Skibickis.

Be to, per pastaruosius dvejus metus susiformavo vadinamoji Rusijos valstybės sienos apsaugos grupė. Tai kariškiai, įsikūrę trijuose Rusijos regionuose – Belgorode, Kurske ir Brianske. Tikėtina, kad jie buvo sutelkti manant, kad Ukraina imsis „aktyvesnių, atsakomųjų veiksmų Rusijos Federacijos teritorijoje“.

„Galbūt tai būtina: perkelti karą į Rusijos teritoriją. Jie ten sutelkė apie 30 tūkst. karių grupę. Neseniai juos sustiprino ir Rusijos gvardijos 116-osios brigados daliniai, kurie buvo perdislokuoti. Trys batalionai buvo perkelti iš mūsų Mariupolio į Belgorodo srities teritoriją. Kaip jie taip pat pripažįsta, siekiant užtikrinti saugumą ir visagalio Vladimiro Putino rinkimus“, – pažymėjo aukšto rango pareigūnas.

Dar vienas svarbus pokytis, užfiksuotas nuo plataus masto invazijos pradžios – Juodosios jūros laivyno izoliacija, nes visi pagrindiniai Rusijos karo laivai šiuo metu yra Novorosijske.

„Į Sevastopolį jie gali atvykti tik papildyti amunicijos, perkrauti arba, prireikus, kai atlieka kovinę užduotį. Kitais atvejais visa Juodosios jūros laivyno veikla vyksta prie Krymo krantų arba rytinėje Juodosios jūros dalyje. Dabar mes visiškai užtikrinome galimybę kontroliuoti rajoną ugnies galia, galimybę smogti Juodosios jūros laivynui, jei jis įplauktų į šiaurės vakarinę dalį. Ir tai suteikė mums galimybę atnaujinti jūros koridoriaus darbą“, – pabrėžė V.Skibickis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai