JT kultūros agentūros pareiškime nurodoma, kad 34 kultūros vertybėms, kurioms buvo padarytas poveikis, „dabar taikomas aukščiausio lygio imunitetas nuo išpuolių ir naudojimo kariniais tikslais“.
Pastarosiomis savaitėmis Izraelis, taikydamasis į „Hezbollah“ bastionus, sudavė keletą smūgių Baalbekui rytuose ir Tyrui pietuose, visai netoli senovės Romos griuvėsių, įtrauktų į pasaulio paveldo sąrašą.
UNESCO teigė, kad šis sprendimas „padeda pasiųsti žinią visai tarptautinei bendruomenei apie būtinybę skubiai apsaugoti šias vietoves“.
„Šių nuostatų nesilaikymas būtų „rimtas 1954 metų Hagos konvencijos pažeidimas ir (...) galimas pagrindas patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, priduriama UNESCO pareiškime.
Izraelio ir libaniečių „Hezbollah“ karas prasidėjo rugsėjo 23-iąją po beveik metus trukusio susišaudymo per sieną su šios Irano remiamos grupuotės kovotojais, palaikančiais savo sąjungininką Gazos Ruože „Hamas“.
UNESCO nusprendė suteikti sustiprintos apsaugos statusą po to, kai su tokiu prašymu į kultūros agentūrą sekmadienį kreipėsi šimtai kultūros specialistų, įskaitant archeologus ir mokslininkus.
UNESCO suteiks techninę ir finansinę pagalbą Baalbekui ir Tyrui, siekiant sustiprinti jų teisinę apsaugą, pagerinti rizikos numatymo ir valdymo priemones, taip pat organizuoti tolesnius vietovių prižiūrėtojų mokymus, teigė organizacija.