Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Užfiksavęs 180 Šiaurės Korėjos karo lėktuvų, Seulas pasitelkė dešimtis naikintuvų

Oro erdvėje užfiksavusi 180 Šiaurės Korėjos karo lėktuvų, Pietų Korėjos kariuomenė, dalyvaujanti Pchenjaną piktinančiose didelio masto bendrose oro pratybose su Jungtinėmis Valstijomis, penktadienį skubiai pakėlė dešimtis naikintuvų.
Pietų Korėjos naikintuvai
Pietų Korėjos naikintuvai / „Scanpix“/AP nuotr.

Šią savaitę Šiaurės Korėja surengė rekordiškai daug raketų paleidimų, įskaitant nesėkmingą tarpžemyninės balistinės raketos bandymą ketvirtadienį.

Reaguodami į tai Seulas ir Vašingtonas iki šeštadienio pratęsė didžiausias iki šiol rengtas bendras oro pajėgų pratybas.

„Mūsų kariuomenė aptiko maždaug 180 Šiaurės Korėjos karo lėktuvų“, mobilizuotų šios šalies oro erdvėje, pareiškė Pietų Korėjos Jungtinis štabų vadų komitetas ir pridūrė, kad Seulas „skubiai pakėlė 80 reaktyvinių lėktuvų, įskaitant F-35A“, o bendrose pratybose dalyvaujantys lėktuvai taip pat „palaiko parengtį“.

Netrukus po to, kai Pietų Korėja ketvirtadienį paskelbė apie sprendimą pratęsti bendras pratybas, Pchenjanas, pavadinęs šį žingsnį „labai pavojingu ir neteisingu pasirinkimu“, paleido dar tris trumpojo nuotolio balistines raketas.

Po kelių valandų socialistinė šalis paleido 80 artilerijos sviedinių, nukritusių „buferinėje zonoje“ jūroje, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė.

Šis veiksmas buvo „akivaizdus“ 2018 metų susitarimo, kuriuo buvo sukurta jūrinė buferinė zona siekiant sumažinti įtampą tarp abiejų šalių, pažeidimas, pareiškė Seulo Jungtinis štabų vadų komitetas.

Tai įvyko po to, kai Pchenjanas trečiadienį ir ketvirtadienį paleido apie 30 raketų, įskaitant tarpžemyninę balistinę raketą ir vieną, pirmą kartą nuo Korėjos karo pabaigos 1953 metais nukritusią arti Pietų Korėjos teritorinių vandenų.

Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos paleidimas yra „neteisėtas ir destabilizuojantis“, ketvirtadienį pareiškė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Tuo metu Seulas ir Vašingtonas pažadėjo imtis naujų priemonių, kad pademonstruotų savo „pasiryžimą ir gebėjimus“ kovoti su augančiomis diktatoriaus Kim Jong Uno vadovaujamos šalies keliamomis grėsmėmis.

Ekspertai ir pareigūnai teigė, kad Pchenjanas, protestuodamas prieš JAV ir Pietų Korėjos pratybas, intensyvina bandymus.

Baltieji rūmai ir jų Rytų Azijos partnerė ne kartą perspėjo, kad pastarieji atskalūniškos valstybės rengiami apšaudymai gali būti branduolinio bandymo, kuris būtų jau septintasis per šalies gyvavimą, užuomazga.

Savo ruožtu Pchenjanas bendras oro pratybas, pramintas „Budria audra“ (angl. „Vigilant Storm“), pavadino „agresyviomis ir provokuojančiomis karinėmis pratybomis, nukreiptomis į Šiaurės Korėją“, ir pagrasino, kad Seulas ir Vašingtonas „mokės siaubingiausią kainą istorijoje“, jei jos tęsis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos