Šventasis Sostas, niekada nepripažinęs Lietuvos inkorporavimo į Tarybų Sąjungą bei visapusiškai puoselėjantis tokias vertybes kaip taika, socialinis teisingumas, žmogiškas orumas, yra artimas Lietuvos partneris, - sakė L.Linkevičius.
L.Linkevičius susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi arkivyskupu Pietro Parolinu, Vatikano sekretoriumi santykiams su valstybėmis arkivyskupu Dominique'u Mamberti, Popiežinės taikos ir teisingumo tarybos prefektu kardinolu Peteriu Turksonu.
Ministras pasidžiaugė, kad Lietuva yra pirmoji valstybė, su kuria Šventasis Sostas yra sudaręs visus teisinius susitarimus – dėl Bažnyčios ir valstybės teisinių aspektų, dėl sielovados kariuomenėje, dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje, dėl mokslo kvalifikacijų pripažinimo.
„Šventasis Sostas, niekada nepripažinęs Lietuvos inkorporavimo į Tarybų Sąjungą bei visapusiškai puoselėjantis tokias vertybes kaip taika, socialinis teisingumas, žmogiškas orumas, yra artimas Lietuvos partneris, juolab, kad didžioji dauguma Lietuvos tikinčiųjų yra Romos katalikai“, – pažymėjo ministras.
Pasak jo, popiežiaus apsilankymas Lietuvoje ne tik sustiprintų Lietuvos ir Šventojo Sosto dvišalius santykius, bet pirmiausia būtų didelis įvykis Lietuvos žmonėms, kurie iki šiol su džiaugsmu prisimena Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje 1993 m.
Vatikano atstovai pasveikino Lietuvą su sėkmingai pasibaigusiu pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai bei pažadėjo paramą Lietuvai užėmus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatinės narės vietą. Susitikimo dalyviai taip pat aptarė ES Rytų politikos klausimus, krikščionių padėtį Sirijoje, situaciją Afrikoje bei sutarė aktyviai bendradarbiauti tarptautinėse organizacijose.