Vietoj to jis dalyvavo neformaliame NVS valstybių vadovų susitikime ir Aukščiausiosios Eurazijos ekonominės tarybos posėdyje, kuriame paragino „propaguoti pergalę prieš nacizmą kaip bendrą visos žmonijos vertybę“. Ten jis pakvietė NVS šalių vadovus švęsti 80-ąsias pergalės metines Maskvoje, pastebi nepriklausomas portalas „Agentstvo“.
Pasibaigus Aukščiausiosios Eurazijos ekonomikos tarybos posėdžiui, V.Putinas žurnalistams kalbėjo apie Rusijos ekonomikos augimą, karo pabaigos perspektyvas ir dujų tiekimą Europai.
V.Putinas taip pat telefonu kalbėjosi su septintos klasės mokine Taisija Leonova, kuriai „padėjo įgyvendinti svajonę dalyvauti Igorio Moisejevo liaudies šokių ansamblio repeticijoje“.
Galiausiai Rusijos prezidentas pasveikino aktorių Michailą Bojarskį 75-ojo gimtadienio proga ir palinkėjo „sveikatos ir įkvėpimo visai kūrybinei šeimai“ (aktoriaus sūnus Sergejus Bojarskis dirba Valstybės Dūmoje, į kurią buvo išrinktas nuo „Vieningosios Rusijos“).
Tai ne pirmas kartas, kai V.Putinas tyli per rezonansinius neigiamus įvykius pirmosiomis dienomis po jų. Pavyzdžiui, Basharo al Asado režimo žlugimas Sirijoje pirmą kartą buvo pakomentuotas tik 11 dieną, klausimų ir atsakymų telemaratono metu.
Baku kaltina Maskvą
Ketvirtadienio vakarą pasirodė pirmoji oficiali Baku reakcija į žinią, kad atlikus preliminarų tyrimą paaiškėjo, jog „Embraer E190AR“ laineris sudužo po to, kai į jį pataikė Rusijos raketa. Azerbaidžano parlamentaras Rasimas Musabajovas pareiškė, kad „Rusijos pusė turėtų atsiprašyti“, ir pasmerkė „tam tikrus veiksmus žiniasklaidoje, kuriais siekiama paslėpti pėdsakus“.
„Lėktuvas buvo numuštas Rusijos teritorijoje, danguje virš Grozno. Ir to neįmanoma paneigti“, – teigė jis.
R.Musabajovas paragino patraukti atsakingus asmenis baudžiamojon atsakomybėn ir išmokėti kompensacijas aukoms ir žuvusiųjų šeimoms.