„Tegul jie (Vakarų ekspertai – red.) pasiūlo mums ir tegul pasiūlo tiems Vakaruose ir Jungtinėse Valstijose, kurie jiems moka už analizes, atlikti tam tikrą technologinį eksperimentą, tokią dvidešimt pirmojo amžiaus aukštųjų technologijų dvikovą. Tegul jie nustato tam tikrą taikinį Kyjive, sutelkia ten visas savo priešlėktuvinės gynybos ir priešraketinės gynybos pajėgas, o mes ten smogsime su „Orešniku“ ir pažiūrėsime, kas bus. Esame pasirengę tokiam eksperimentui“, – sakė V.Putinas tiesioginiame klausimų ir atsakymų maratone.
Negalėjo paaiškinti „Orešnik“ pavadinimo
Rusijos prezidentas pareiškė, kad raketa „Orešnik“ sukurta remiantis įdirbiu rusiškuoju, o ne sovietiniu laikotarpiu. Pasak Rusijos vadovo, tai yra „modernus ir labai naujas ginklas“. Jis pats teigia priėmęs sprendimą gaminti „Orešnik“.
„Orešnik“ remiasi ankstesniais rusiškais projektais, kurie buvo toliau tobulinami“, – sakė V.Putinas, apibendrindamas metų rezultatus tiesioginiame klausimų ir atsakymų maratone.
V.Putinas tvirtino, kad Lenkijoje įrengtos užsienio šalių priešraketinės sistemos „nepasieks“ „Orešnik“. Jis pridūrė, kad nėra jokių šansų, jog kuri nors šalis lengvai numuš ar sunaikins šią raketą.
V.Putinas taip pat prisipažino, kad nežino, kodėl raketa „Orešnik“ buvo taip pavadinta.
„Jeigu atvirai, tai nežinau“, – sakė Rusijos vadovas.
V.Putinas: Maskva turėjo anksčiau pradėti plataus masto puolimą Ukrainoje
Vėliau kalbėdamas V.Putinas pareiškė, kad Maskva turėjo anksčiau pradėti plataus masto puolimą Ukrainoje, leisdamas suprasti, kad jo šalis nebuvo pakankamai gerai pasirengusi beveik trejus metus trunkančiai karinei kampanijai.
Kalbėdamas apie savo sprendimą 2022 metų vasarį įsakyti kariams įžengti į Ukrainą, jis sakė: „Jei būtų buvę galima pažvelgti į situaciją žinant, kas vyksta dabar, manyčiau, kad toks sprendimas, kuris buvo priimtas, turėjo būti priimtas anksčiau.“
Kalbėdamas savo tradicinėje metų pabaigos spaudos konferencijoje jis pridūrė: „2022 metų įvykius pradėjome be jokio pasiruošimo (...) Jei būtume anksčiau žinoję, kas nutiks, turėjo būti sisteminis pasirengimas.“