V.Putinas pasirašė įstatymą, leidžiantį vykstantiesiems kovoti Ukrainoje nurašyti skolas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pasirašė įstatymą, kuriuo asmenims, nusprendusiems vykti kovoti Ukrainoje, leidžiama nurašyti beveik 100 tūkst. JAV dolerių (96 tūkst. eurų) vertės negrąžintas skolas, pranešė vyriausybė.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Pasak ekspertų, šis naujasis teisės aktas kai kuriems asmenims taps stipria paskata stoti į pajėgų gretas tuo metu, kai Rusija ieško naujų būdų verbuoti kovotojus beveik trejus metus trunkančiam konfliktui, kuriame jos kariuomenė yra patyrusi didelių nuostolių.

Pagal naująjį teisės aktą, asmenys, kurie po gruodžio 1 dienos pasirašys vienerių metų sutartį kovoti Ukrainoje, galės atsikratyti turimų blogų skolų. Įstatymas taip pat taikomas jų sutuoktiniams.

Įstatymas susijęs su skolomis, dėl kurių iki 2024 metų gruodžio 1 dienos buvo išduotas teismo įsakymas dėl išieškojimo ir pradėtas vykdymo procesas.

Bendra negrąžintų skolų suma, kuri gali būti padengta, yra 10 mln. rublių, t. y. apie 96 tūkst. JAV dolerių (92,2 tūkst. eurų) pagal dabartinį kursą.

Parlamentas įstatymo projektui pritarė šio mėnesio pradžioje.

Teisės aktas daugiausia rūpės jaunesniems kovinio amžiaus rusams, nes paskolas dažniausiai turi sulaukusieji 30-ies ir jaunesni.

Rusijoje šiuo metu galioja itin didelės paskolų palūkanų normos, o daugelis rusų beveik neturi santaupų grynaisiais pinigais, nors būsto savininkų dalis yra palyginti didelė.

„Anksčiau (kariaujantiesiems) buvo numatyta tik galimybė atidėti paskolų grąžinimą“, – platformos „Telegram“ kanalui „Važnije istorii“ (Svarbios istorijos) sakė Sergejus Krivenka iš žmogaus teisių gynimo organizacijos „Pilietis. Kariuomenė. Įstatymas“.

Naujasis teisės aktas taikomas šaukiamiesiems į nacionalinę karinę tarnybą ir tiems, kurie mobilizuojami į vadinamąją specialiąją karinę operaciją, sakė S. Krivenka.

Šauktiniai negali būti siunčiami į fronto liniją, bet gali pasirinkti pasirašyti sutartį dėl stojimo į profesionaliąją kariuomenę ir būti išsiųsti kariauti į Ukrainą.

Rusijos valdžia „stiprina motyvaciją pasirašyti sutartį“, platformoje „Telegram“ parašė politikos analitikas Georgijus Bovtas.

Įstatymas suteikia „dar vieną būdą atsikratyti nepakeliamos kredito naštos, bent jau keliems šimtams tūkstančių žmonių“, pažymėjo jis.

Daugiau kaip 13 mln. rusų turi tris ar daugiau paskolų, parodė praėjusį mėnesį paskelbta centrinio banko ataskaita, apimanti šių metų pirmuosius du ketvirčius. Palyginti su tuo pat praėjusių metų laikotarpiu, šis skaičius išaugo 20 procentų.

Vidutinė tris ar daugiau paskolų turinčių asmenų skolos suma yra 1,4 mln. rublių (13,400 tūkst. JAV dolerių pagal dabartinį kursą, 12,8 tūkst. eurų).

Daugelis pradeda nuo banko paskolos, o vėliau kreipiasi dėl kitų paskolų į mikrofinansų organizacijas.

Rusai, tarnaujantys fronte, jau dabar gauna gerokai didesnį užmokestį nei vidutiniškai šalyje.

Ukrainoje taip pat galioja teisės aktai, leidžiantys kovojantiems asmenims gauti lengvatines paskolų sąlygas ir kai kuriais atvejais nurašyti skolas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų