„Jokios grėsmės ten nėra – ir jokio [spinduliuotės] padidėjimo irgi neegzistuoja. Ten buvo pasiųsti ekspertai, įskaitant nepriklausomus ekspertus, dabar kontroliuojančius padėtį. Bet kokiu atveju, aš šias mūsų ekspertų – ir karinių, ir civilių – ataskaitas [apie padėtį poligone] gaunu. Rimtų pokyčių ten nematome“, – Prancūzijoje viešintis V.Putinas sakė prieš derybas su šios šalies prezidentu Emmanueliu Macronu.
„Tačiau imamasi prevencinių priemonių, kad nebūtų jokių netikėtumų“, – pažymėjo V.Putinas.
Rugpjūčio 8-ąją Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad per sprogimą raketų bandymų poligone netoli šiaurinio Severodvinsko miesto Archangelsko srityje žuvo keletas žmonių. Vėliau tarnybos patikslino, kad incidentas pareikalavo iš viso septynių žmonių gyvybių – žuvo penki valstybinės branduolinių technologijų įmonės „Rosatom“ ir du Gynybos ministerijos atstovai. Taip pat buvo sužeista po tris kariškius ir „Rosatom“ atstovus.
Pareigūnai sakė, kad sprogimas driokstelėjo išbandant naują raketinį variklį su „radioaktyviųjų izotopų energijos šaltiniais“.
Tuojau po šio incidento matavimo Severodvinske buvo užfiksuotas trumpalaikis nedidelis spinduliuotės padidėjimas, nesukėlęs pavojaus žmonių sveikatai, nurodė Rusijos tarnybos.
Norvegijos branduolinės saugos tarnyba praeitą ketvirtadienį pranešė aptikusi nedidelius radioaktyviojo jodo kiekius su Rusija besiribojančiame šiauriniame regione po sprogimo rusų karinių jūrų pajėgų raketų bandymų poligone.
Radioaktyvių medžiagų buvo aptikta Svanhovdo vietovėje esančioje oro filtravimo stotyje, atliekant matavimus rugpjūčio 9–12 dienomis.
Kai kurie ekspertai kėlė prielaidas, kad sprogimas Archangelsko srityje susijęs su Rusijos naujomis sparnuotosiomis raketomis „Burevestnik“, Vakarų šalyse žinomomis kaip „Skyfall“.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, komentuodamas incidentą Rusijoje, per tviterį parašė, kad sprogimas yra susijęs su „Skyfall“ ir kad Pentagonas turi panašių, tik pažangesnių technologijų.