Užstojo Siriją
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį savo kalboje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje paragino formuoti plačią koaliciją kovai su „Islamo valstybe“ pasivadinusia grupuote Sirijoje. V.Putinas tokią koaliciją palygino su „antihitleriniu“ aljansu, kuris kovėsi prieš nacių Vokietiją per Antrąjį pasaulinį karą.
Savo kalbą Rusijos prezidentas pradėjo pažymėdamas, kad Jungtinėse Tautos visuomet būdavo nesutarimų ir prieštaravimų.
Tokia koalicija, anot jo, galėtų sutelkti skirtingiausias jėgas, pasirengusias ryžtingai stoti prieš tuos, kurie, kaip naciai, sėja blogį ir neapykantą žmonėms.
„Žinoma, pagrindiniai tokios koalicijos dalyviai turi būti musulmoniškos šalys; juk „Islamo valstybė“ ne tik kelia tiesioginę grėsmę, bet ir savo kruvinais nusikaltimais išniekina didingiausią pasaulio religiją – islamą“, – pabrėžė jis.
Jis taip pat pažymėjo, kad būtų didžiulė klaida nebendradarbiauti su Sirijos prezidentu Basharu al Assadu, nes būtent jo kariuomenė esanti vienintelė galia, tikrai kovojanti su „Islamo valstybės“ džihadistais.
„Laikome didžiule klaida atsisakymą bendradarbiauti su Sirijos valdžia, vyriausybine armija, su tais, kurie vyriškai akis į akį kaunasi su teroru“, – sakė V.Putinas.
Pasak jo, „reikia, pagaliau, pripažinti, kad be Assado vyriausybės pajėgų, taip pat kurdų kariuomenės, Sirijoje su „Islamo valstybe“ ir kitomis teroristinėmis organizacijomis realiai niekas nekovoja“.
V.Putinui pradėjus kalbą, Ukrainos delegacija kartu su prezidentu Petro Porošenka išėjo iš salės. Savo kalbą Rusijos prezidentas pradėjo pažymėdamas, kad Jungtinėse Tautos visuomet būdavo nesutarimų ir prieštaravimų, ir kad bet kurių vyriausybių veikla apeinant JT rezoliucijas yra neteisėta.
Pasak V.Putino, vadinamasis demokratinių revoliucijų eksportas neišvengiamai atvesdavo ne prie pažangos, o prie degradacijos tose šalyse, kuriose tai buvo daroma.
„Revoliucijų eksportas, jau vadinamų demokratinėmis, tęsiasi“, – sakė jis ir pateikė pavyzdžius iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos.
„Žinoma, politinės, socialinės problemos tame regione brendo seniai ir žmonės ten, žinoma, norėjo permainų. Bet kas įvyko iš tikrųjų? Agresyvus kišimasis iš išorės atvedė prie to, kad vietoj reformų valstybinės institucijos, ir pats gyvenimas be ceremonijų buvo sugriautas“, – sakė V.Putinas.
Ukrainian flag from Ilovaysk battle in front of Putin at #UNGA pic.twitter.com/WjN6BqtY61
— Yarema Dukh (@yarko) September 28, 2015
„Vietoj demokratijos ir pažangos triumfo – prievarta, skurdas, socialinė katastrofa, o žmogaus teisės, taip pat ir teisė į gyvybę, nieko nebevertos, – tęsė jis. – Taip ir norisi paklausti tų, kurie sukūrė tokią padėtį. Ar jūs suprantate dabar, ką jūs padarėte?“